رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی درباره علت ترور شهید سردار قاسم سلیمانی و همراهانش در عراق، نسبت به افزایش تنش‌ها با ایران ابراز نگرانی کرد.

مارک میلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جمع کوچکی از خبرنگاران در پنتاگون به تکرار ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر این پرداخت که واشنگتن پیش از ترور سردار سلیمانی اطلاعاتی آشکار به دست آورده که نشان می‌دهد وی در حال برنامه‌ریزی برای اقدام علیه منافع آمریکا بوده است.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، ژنرال مارک میلی همچنین به خبرنگاران گفت که آمریکا به‌طور کامل از پیامدهای استراتژیک حمله به سردار سلیمانی آگاه است.

وی در ادامه ابراز نگرانی کرد که این اقدام می‌تواند تنش‌ها با تهران را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: آیا خطری وجود دارد؟ بله متاسفانه، قطعا هست اما ما در حال کار برای کاهش دادن آن هستیم.

بامداد جمعه آمریکا در اقدامی جنایتکارانه و غیرقانونی خودروی حامل سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در بغداد را هدف حمله هوایی قرار داد که منجر به شهادت آنها شد.

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل، به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی را  اقدامی تروریستی و جنایتکارانه عنوان و تاکید کرد: این عمل مصداق بارز تروریسم دولتی بوده و نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین‌الملل، به ویژه اصول مصرح در منشور سازمان ملل متحد محسوب می‌شود و موجب مسئولیت بین‌المللی آمریکا است.

کد خبر 475326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار