مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی براساس نتایج طرح پایش این وزارتخانه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وزارت علوم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمدسعید سیف مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به افزایش اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سال جاری گفت: درصد اشتغال رشته‌های مختلف در مقطع کاردانی تا دکتری بر اساس نتایج طرح پایش این وزارتخانه افزایش رو به رشدی داشته است به طوری که در مقطع کاردانی با رشد ۵۹.۸۱درصدی روبه‌رو بوده‌ایم.

  • افزایش اشتغال مقطع کارشناسی و ارشد فارغ‌التحصیلان

وی افزود: بر اساس نتایج طرح پایش  درصد اشتغال رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی با ۵۲.۹۷درصد افزایش همراه بوده و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز با ۶۳.۶۷درصد رشد همراه بوده است.  

  • بیشترین شغل در رشته آموزش زبان و کمترین آن در رشته تاریخ است

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: درصد اشتغال رشته‌های مختلف در مقطع دکتری بر اساس نتایج طرح پایش با ۸۱.۵۹ درصد رشد داشته‌ایم. این در حالی است که درصد اشتغال در رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی براساس نتایج طرح پایش بیشترین رشد مربوط به سه رشته آموزش زبان، مهندسی مکانیک و مهندسی مواد بوده و کمترین رشته نیز مربوط به تاریخ، شیمی کاربردی و آمار است.

کد خبر 475276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار