مدیرکل حمل‌ونقل کالا سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: اگر رانندگان وانت‌بارهای برون‌شهری تا اول بهمن‌ماه امسال کارت هوشمند دریافت نکنند، سهمیه بنزین آن‌ها قطع خواهد شد.

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شد

به گزارش همشهری آنلاین غلامحسین دغاغله در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در راستای دریافت سهمیه بنزین پیمایشی برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی و سنگین و بر اساس ضوابط و مقررات تردد در جاده‌های برون‌شهری، این ناوگان نیازمند سند حمل یا بارنامه است؛ بنابراین سازمان راهداری در راستای ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره‌برداری و تردد وانت‌بارها در جاده‌های برون‌شهری، دستورالعمل‌های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت‌بار را با سیاست تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: در راستای این سیاست و سهمیه‌بندی بنزین مقرر شده از بهمن‌ماه سوخت وانت‌بارها بر اساس پیمایش به آن‌ها تعلق گیرد و بر اساس بارنامه محاسبه شود و میزان آن اختصاص یابد. پس رانندگان برای دریافت کارت هوشمند برای خود و ناوگان‌شان باید به ادارات راهداری استان‌ها و شهرستان‌ها مراجعه و نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند.

مدیرکل حمل و نقل کالا سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تاکنون ۷۰ هزار دستگاه وانت‌بار و ۱۱ هزار نفر از رانندگان آن‌ها نسبت به این کار اقدام کرده‌اند اما اگر هر راننده‌ای کارت هوشمند دریافت نکند از دریافت سهمیه بنزین پیمایشی محروم خواهد شد.

دغاغله عنوان کرد: بر اساس مصوبات و دستورالعمل‌های صادرشده در زمینه پیمایشی شدن سهمیه بنزین وانت‌بارها مانند دیگر ناوگان حمل‌ونقل عمومی، سقف مشخصی برای تعیین سهمیه این خودروها وجو ندارد و برابر با میزان تردد و استفاده از سوخت به آن‌ها بنزین سهمیه‌ای اختصاص می‌یابد کما این که تاکنون نیز این کار را برای دیگر ناوگان طی سالیان اخیر اجرایی کرده‌ایم. اما تنها لازمه آن دریافت کارت هوشمند است که باید این کار تا بهمن‌ماه انجام شود.

کد خبر 474671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =