معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از دستگیری ۲ پزشک عمومی که با راه‌اندازی یک مطب غیرمجاز اقدام به انجام عمل‌های جراحی زیبایی کرده بودند، خبر داد.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نادر مرادی معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت اظهار کرد: اواخر ماه گذشته زن جوانی با مراجعه به پلیس امنیت عمومی و طرح شکایتی اعلام کرد که برای دریافت خدمات درمانی به یکی از مطب‌های جراحی زیبایی در شرق تهران رفته اما پس از آن متوجه شده که پزشکان این مطب فاقد پروانه تخصصی جراحی هستند و به همین دلیل از ادامه مراحل درمانی خود منصرف شده و موضوع را به پلیس گزارش داده است.

مرادی با بیان این‌که بررسی موضوع در دستور کار ماموران معاونت پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت قرار گرفت، گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی، پرونده مشابه دیگری از سوی اداره بهداشت و درمان به این معاونت ارجاع شد.

وی افزود: تحقیقات تکمیلی به این موضوع به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت تا این‌که روز گذشته در بازدید مشترکی که به همراه کارشناسان اداره بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از این مطب انجام گرفت، مشخص شد هر دو پزشک این مرکز درمانی دارای پروانه طبابت عمومی بوده و بدون داشتن پروانه تخصصی به صورت غیرمجاز با اخذ مبالغ هنگفت از بیماران خود، جراحی زیبایی لیپوماتیک و لیپوساکشن را انجام می‌دهند.

معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت با بیان این‌که نتیجه تحقیقات صورت‌گرفته در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت، بیان کرد: صبح روز ۹ دی‌ماه هر دو پزشک عمومی دستگیر و این مطب توسط ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت پلمب و دستگاه و ادوات غیرمجاز جراحی نیز توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان توقیف شد.

وی با بیان این‌که تاکنون ۲ نفر از شاکیان شناسایی شده‌اند، ادامه داد: متهمان پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

مرادی با اشاره به این‌که این نوع جراحی در علم پزشکی از جمله جراحی‌های خطرناک و با ریسک بالا محسوب می‌شود و در صورت نداشتن تخصص لازم ممکن است به مرگ بیمار منجر شود، از شهروندان خواست که به مراکز درمانی و بهداشتی معتبر مراجعه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

کد خبر 474578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار