حسین شریعتمداری به برخی انتقادات درباره مسکوت ماندن پرونده روح الله زم واکنش نشان داد.

روح الله زم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، حسین شریعتمداری شامگاه گذشته در آیین گرامیداشت حماسه ۹ دی که در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام محله امیرکبیر ساوه برگزار شد در پاسخ به پرسشی با موضوع مسکوت ماندن موضوع "روح‌اله زم" در دستگاه‌های امنیتی و قضائی گفت: اینطور نیست که موضوع روح‌اله زم مسکوت مانده است بلکه او اعترافاتی داشته است و پرونده وی در حال رسیدگی است.

محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر نیز هفته پیش درباره روح الله زم گفت: قرار بود برخی از اعترافات روح الله زم پخش شود اما به دلیل برخی مصالح کشور منتشر نشد.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات اغتشاشات اخیر به حاشیه کشاندن بحث دستگیری روح الله زم بود، افزود: اغتشاش‌کنندگان قصد داشتند احضار برخی از مرتبطان با زم را تحت الشعاع قرار دهند، همانطور که سعی داشتند برای بحث دستگیری مازیار ابراهیمی، اصل قضایا را زیر سوال ببرند، قصد داشتند تا بحث روح الله زم را هم زیر سوال ببرند.

او تصریح کرد: در اعتراضات آبان ماه مردم به دنبال مطالبه حق واقعی خود بودند، اما اپوزیسیون بر موج اعتراضات به حق مردم سوار شد و برای به حاشیه بردن دستگیری مدیر شبکه آمد نیوز تلاش کرد.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: قرار بود برخی از اعترافات زم پخش شود، اما با اتفاقات پیش آمده، مصلحت این شد که فعلا دست نگه دارند، اما من فکر می‌کنم در آینده نزدیک بخشی از اعترافات روح الله زم منتشر شود و از طریق دستگاه قضایی تبیین شود.

او گفت: حرکتی که در ٢۵ آبان امسال توسط اپوزیسیون رخ داد برنامه دراز مدت بود و آن‌ها قصد داشتند در ٢٢ بهمن و آستانه انتخابات انجام دهند، اما مصوبه افزایش قیمت بنزین باعث شد تا حرکاتشان را به جلو بیندازند.

ابطحی با بیان اینکه اپوزوسیون سعی کرد از شرایطی که در کشور به وجود آمد بهره برداری کند، ادامه داد: ماهیت بسیاری از دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر که بخشی از آن هم در تلویزیون منتشر و مشخص شد که این افراد دوره دیده بودند.

او در پایان تاکید کرد: در پروسه اعترافات روح الله زم و آنچه از «لپ تاپ» او اخذ شد، نشان می‌دهد که او دنبال تاسیس یک شبکه تلویزیونی اینترنتی بوده است و قصد داشته است که فعالیت‌های خود را در آستانه انتخابات مجلس انجام دهد

کد خبر 474274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار