یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به مردم بصیرت‌دهی کنیم و آنان را گول نزنیم ما مردم بدی نداریم؛ آنان هر عیبی داشته باشند امام حسین (ع) را دوست دارند و دیدیم چگونه برای ایشان به خیابان آمدند.

آقاتهرانی

به گزارش همشهری آنلاین،  حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی طی سخنانی در مراسم نهم دی که در مسجد امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، با بیان این‌که «فرار از فتنه محال است»، گفت: فرار از امتحان الهی هم محال است البته برخی مثل آیت‌الله مصباح هر دو را یکی می‌دانند. مهمترین اظهارات آقاتهرانی به نقل از فارس و ایسنا در زیر آمده است:

* این‌که بیایند در کشور شعار تساهل و تسامح را راه بیندازند این درست نیست. یادش بخیر آقای مهاجرانی بسیار تلاش کرد که این واژه ها را در کشور جا بیندازد اما از کشور رفت و این واژه ها در کشور جا نیفتاد.

* غربی‌ها خیلی پول می‌دهند، همه را می‌خرند و از هیچکس هم دریغ ندارند تا چیزی که می‌خواهند اتفاق بیفتد.

* برخی ممکن است بنده را قبول نداشته باشند اما سعی می‌کنم دروغ نگویم مگر اینکه از دستم دربرود

* من کاری به کسی ندارم ولی حضرت آقا را خیلی آقا می‌دانم. اطاعت از این بزرگوار اطاعت از مقام ولایت است. نمی‌گویم که ایشان معصوم است اما اگر امام زمان بگوید ایشان نایب من است شما می‌گویید چرا؟ شما چکاره‌ای‌ که برای ایشان تعیین تکلیف کنی؟

*  ۸۸ فقیه نشسته‌اند و آقا را به رهبری انتخاب کرده‌اند می‌توانیم بگوییم از آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله مشکینی و آیت‌الله مهدوی کنی کسی اسلام‌شناس‌تر داریم؟

* وقتی مجلس و دولت باهم می‌بندند همین می‌شود. چند سال با برجام ما را سرکار گذاشتند؟ آخرش چه شد؟

* مجلس اگر قوی باشد، رئیس‌جمهور و وزرا را به‌خط می‌کند.

* اگر سخنان مقام معظم رهبری را تفسیر به رای کنیم مثل این است که قرآن را تفسیر به رای کرده‌ایم.

* برخی نگویند رهبر انقلاب، معصوم نیست؛ بله ایشان معصوم نیستند ولی اگر امام عصر می‌گوید ایشان حجت باشد شما چه می‌گویی؟  

* پیش از این اعلام شده بود که آیت الله مصباح یزدی سخنران مراسم امروز در مسجد امام جعفر صادق است که به گفته آقا تهرانی به دلیل کسالت نتوانست در این مراسم حاضر شود.  

کد خبر 474153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =