نتایج یک مطالعه نشان داد تغییرات اقلیمی عامل بروز ۱۵ بلای طبیعی در سال ۲۰۱۹ میلادی بوده که هر یک از آنها به تنهایی دست‌کم یک میلیارد دلار خسارت برجا گذاشته است.

حادثه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، موسسه خیریه Christian Aid در انگلیس در گزارشی اعلام کرد: در سال جاری میلادی حداقل ۱۵ حادثه طبیعی مرتبط با تغییرات اقلیمی رخ داده که طبق محاسبات، هر یک از این حوادث بیش از یک میلیارد دلار خسارت برجا گذاشته و در عین حال خسارت‌های برجای مانده از هفت مورد آنها حتی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار نیز رسیده است.

۲۰۱۹ دومین سال گرم ثبت شده در تاریخ بوده و هر یک از بلایای گزارش شده با تغییرات اقلیمی مرتبط بوده‌اند. در سال ۲۰۱۹ بخش‌های مختلفی از جهان حوادث آب و هوایی ناشی از تغییرات اقلیمی را تجربه کردند. وقوع سیلاب، طوفان و حریق از جنوب آفریقا تا آمریکای شمالی و از استرالیا تا آسیا و اروپا دردسر ساز بوده‌ است.

طبق گزارش موسسه خیریه Christian Aid وقوع این بلایا میلیون‌ها نفر را آواره کرده و مرگ و میرهای گسترده‌ای را به دنبال داشته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی phys.org، هفت مورد از این حوادث دست‌کم با خسارت‌ حدود ۱۰ میلیارد دلاری همراه بوده است؛ از جمله سیلاب در شمال هند، طوفان لکیما در چین، طوفان دوریان در آمریکا، سیل در چین، سیل در جنوب آمریکا، طوفان هاگیبیس در ژاپن و آتش‌سوزی جنگلی در کالیفرنیا که خسارت‌بارترینِ این حوادث بوده‌اند.

کد خبر 473864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =