یک کنشگر سیاسی اصولگرا مجلس یازدهم را متعلق به جریان اصولگرا دانست و گفت: انتقاد اصلاح‌طلبان به شورای نگهبان فرار رو به جلو است.

فاطمه رهبر

به گزارش همشهری آنلاین، فاطمه رهبر کنشگر سیاسی اصول‌گرا در گفت‌وگو با ایلنا، درباره اولویت‌های مجلس یازدهم، گفت: با توجه به شرایط فعلی جامعه و مشکلات اقتصادی موجود در کشور، اولویت اول مردم مسائل اقتصادی است.

وی با بیان اینکه تا پایان مجلس دهم در خرداد ۹۹ زمانی مناسبی برای اینکه شاهد اقدامات خوبی از جمله در موضوع  بودجه سال آینده و ملاحظات مربوط به آن باشیم وجود دارد، اظهار کرد: مجلس یازدهم باید به مسائل اقتصادی توجه داشته باشد و با توجه به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب با یک مدیریت جهادی از طرف مجلس و همراهی دولت فعلی و بعدی به ثبات امنیت ملی، فرهنگی و اجتماعی و مسائل مربوط به جوانان بپردازد.

نماینده ادوار مجلس درباره آرایش سیاسی مجلس یازدهم، گفت: در ادوار گذشته شاهد این بودیم که در هر مجلس دو سوم نمایندگان مجلس قبل ریزش می‌کنند؛ اما آرایش کلی مجلس یازدهم  سمت و سوی اصول‌گرایی خواهد داشت و علت آن هم این است که مردم فکر می‌کردند اگر به طیف اصلاح‌طلبان رای بدهند وضعیت خیلی خوب می‌شود یا آنها می‌توانند اقداماتی انجام دهند اما شاهد این بودیم که وضعیت خیلی بدتر شد و مجلس فعلی یکی از ضعیف‌ترین مجالس ده دوره گذشته است؛ نمره نخست در ضعیف بودن را می‌گیرد و حتی از دوره ششم هم ضعیف‌تر است.

وی ادامه داد: در دوره مجلس ششم سیاستی دنبال شد که می‌گفتند که همراه با دولت اصلاحات می‌خواهند در توسعه مشارکت سیاسی اقداماتی را انجام دهند، علیرغم اینکه در حوزه‌های دیگر کاری نکردند در موضوع توسعه سیاسی موفق بودند.

رهبر یادآور شد: در این دوره اگر به هر نماینده‌ای بگویید که عملکرد خودش هم در حوزه انتخابیه و هم در کلان کشور را ارائه دهد، می‌بینید که کاری انجام نداده است.

وی درباره نظر اصلاح‌طلبان در مورد شورای نگهبان و نظارت استصوابی، گفت: مگر تقابلی بین شورای نگهبان  و مجلس وجود دارد؟ شورای نگهبان نشان داده که با هیچ کسی شوخی ندارد؛ گاهی دیده شد که طرح‌های جناح یا دولت اصولگرا را نیز رد کرده و یا افرادی که منتسب به جریان اصولگرا بوده را نیز رد صلاحیت کرده اما  چارچوب خودش را نگه داشته است.

این فعال اصول‌گرا درباره علت نقد اصلاح‌طلبان به شورای نگهبان گفت: به من ثابت شده که شورای نگهبان با هر دو جناح برخورد داشته و این حرف‌ها فقط بهانه و فرار روبه جلو است.

کد خبر 473611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • احمد IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
    0 0
    اگر در سطح کلان کشور داری دور زدن قوانین بین المللی سر بلندی است پس دور زدن قوانین کشوری هم برای مردم سربلندی دارد