۱۰ پروژه ملی و زیربنایی برق منطقه ای گیلان صبح امروز با حضور وزیر نیرو  به طور همزمان در محل پست ۶۳/۲۰ کیلوولت GIS شهید مومن زاده صومعه سرا  بهره‌برداری و دو طرح نیز کلنگ‌زنی شد.

بهره‌برداری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، هشت پروژه پست برق و دو پروژه خط بهره برداری و عملیات اجرایی دو پروژه  دیگر شرکت برق منطقه ای گیلان نیز آغاز شد.
 پست جدید۶۳/۲۰ کیلوولت شهید مومن زاده صومعه سرا، بهره برداری از ترانسفورماتور ۶۳/۲۰  کیلوولت شهدای نفوت این شهرستان، افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست چابکسر و شفت از جمله پروژه های بهره برداری شده امروز با حضور وزیر نیرو بود.

همچنین  افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست کیاشهر، افزایش  ۵۰ درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست شهید انصاری لنگرود، افزایش  ۳۳ درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست آیت الله طالقانی و  ۳۳ درصدی ترانسفورماتورهای پست شهید قلی پور رشت، خط ۶۳ کیلوولت تغذیه کننده پست ۶۳/۲۰ کیلوولت صومعه سرا، نصب ۴۷ کیلومتر فیبر نوری بر روی ۶ خط انتقال و فوق توزیع برق گیلان از دیگر پروژه های بهره برداری شده امروز بود.

عملیات اجرایی دو پروژه نیروگاه ۲۴ مگاواتی شهرک صنعتی حسن رود و عملیات اجرایی پست ۲۳۰ کیلوولت در غرب رشت نیز از پروژه های شرکت برق منطقه ای گیلان است که با حضور وزیر نیرو  آغاز شد.

برای بهره برداری از این پروژه ها چهار هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال  سرمایه گذاری شده  است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان نیز در مراسم بهره برداری از این طرح ها  گفت: در پایان سال ۹۶ در راستای اقتصاد مقاومتی و خلق صنعت برق متخصصان شرکت برق منطقه ای گیلان ظرفیت آزاد  شرکت برق منطقه ای استان را مد نظر قرار دادند و در  این راستا ۲۱ پروژه برنامه ریزی و تعریف شد که از این تعداد تا کنون ۱۳ پروژه به بهر ه برداری رسیده است.

عظیم بلبل آبادی با بیان اینکه از این ۱۳ پروژه هفت مورد آن در کنار سه طرح آماده دیگر امروز ۵ دی بهره برداری شد، اظهار داشت:  برای انجام این ۱۳ پروژه اگر قرار بود چون گذشته این ظرفیت انجام شود،  باید یک هزارو ۸۷۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام می شد اما  اکنون فقط  برای آنها ۶۹۰ میلیارد سرمایه گذاری شده است و ۶۷ درصد صرفه جویی داشتیم که دستاورد ارزنده ای بوده است.  

نمایش عملکرد وزارت نیرو در بخش آب و برق که نقش محوری در تامین رفاه و امنیت هموطنان دارد، توانمندی متخصصان ایران زمین در صنعت آب و برق و  چگونگی استفاده از سرمایه های این کشور برای ارتقای زیرساخت ها و ظرفیت های تولید و کیفیت زندگی از مهمترین اهداف اجرای پویش #هرهفته_الف_ب_ایران است.

هدف این پویش، نشان دادن ابعاد سرمایه گذاری ها در صنعت آب و برق و اثرات آن بر کشور و کیفیت زندگی مردم و فرصت هایی که برای توسعه ایجاد می کنند، می باشد.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۴۰ هزار مشترک در استان گیلان از نعمت برق برخوردار هستند.

شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک در ۲۵  کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

کد خبر 473498

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha