وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش مسکن مهر با تعداد زیادی واحدهای مسکونی بدون متقاضی مواجه ایم که با وجود پایان این طرح همچنان این واحدها متقاضی ندارند و این در حالیست که در طرح ملی ما متقاضی ثبت نامی دارای شراط داریم .

تکمیل مسکن مهر هشتگرد در وقت اضافه

به گزارش همشهری آنلاین  محمد اسلامی روز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی طرح اقدام ملی مسکن مازندران در ساری افزود:  در مجموع در قالب طرح اقدام ملی مسکن حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح شهرهای ایران با مشارکت متقاضیان ساخته می شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۴۰ هزار متقاضی برای طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور ثبت‌نام کردند.

وی اضافه کرد : حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام  ملی در بافت فرسوده و مابقی در سایر اراضی پیش بینی با مشارکت مردم احداث خواهد شد و این وزارتخانه نیز کار نظارت بر ساخت این واحد ها را انجام می دهد.

به گفته وی، متقاضیان ساخت مسکن ملی در بافت فرسوده از تسهیلات یارانه ای تا سقف ۵۰ درصد وام مورد نیاز برخوردار خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی  خاطرنشان کرد: براساس تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن این نهاد حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر را  اجرایی می کند.

اسلامی در مورد مقایسه طرح اقدام ملی مسکن با مسکن مهر دولت گذشته گفت: طرح اقدام ملی مسکن متقاضی محور بوده به طوری که مردم سازنده اصلی مسکن هستند و ما ضمن نظارت، کارهای پشتیبانی را انجام می دهیم.

وی اضافه کرد : در بخش مسکن مهر ما همچنان با تعداد زیادی واحدهای مسکونی بدون متقاضی مواجه ایم که با وجود پایان این طرح همچنان این واحدها متقاضی ندارند و این در حالیست که در طرح ملی ما متقاضی ثبت نامی دارای شراط داریم .

اسلامی یکی از این پشتیبانی ها را ارایه کارت اعتیاری مصالح ساختمانی بیان کرد که با این کارت مصالح ساختمانی ارزان قیمت در اختیار متقاضیان ساخت قرار می گیرد.

وی در مورد برخی نابسامانی در مسکن مهر تحویلی به خصوص کمبود زیرساخت ها گفت: مالکان این واحدها باید بخشی از این مشکلات زیرساختی را از پیمانکاران طلب کنند و علاوه بر آن برای انعقاد قرارداد نیز به بانک عامل مراجعه نمایند.

همزمان با حضور وزیر راه و شهرسازی به مازندران عملیات اجرایی  ۲هزار و ۳۰۹واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در این استان شروع شد.

طرح اقدام ملی مسکن براساس موجودی زمین در داخل شهرها انجام شد

همچنین معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: تفاوت طرح اقدام ملی مسکن با اقدام‌های قبلی در این حوزه این است که اگر ثبت نامی انجام شده براساس موجودی زمین در داخل شهرها انجام شده است.

فرزانه صادق مالواجرد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های شهری دلوار ،اهرم، خورموج و بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: طرح اقدام ملی مسکن با ثبت نام در داخل محدوده شهری که زیرساخت‌های لازم شهری و خدمات در آن وجود دارد و براساس زمین‌هایی که متعلق به دولت بوده برنامه‌ریزی شده است.

وی تاکید کرد: برای عرضه زمین در طرح اقدام ملی مسکن برنامه‌ای ویژه در نظر گرفته شد و از ابتدا تصمیم بر آن شد که مکان‌یابی زمین‌ها بنابر نیاز واقعی تولید مسکن صورت گیرد.

وی ادامه داد: براین اساس ساخت خانه در طرح اقدام ملی در داخل محدوده شهرها و در مکان‌هایی مناسب آغاز می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بعد از پالایشی که از شمار ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود و بنا بر میزانی که به شهرهای مختلف داده شده ثبت‌نام‌های بعدی انجام تا سهمیه هر شهر پر شود.

صادق مالواجرد اضافه کرد: هدف از اقدام ملی مسکن کمک به قشرهایی است که در تهیه و تامین مسکن مشکل دارند.

کد خبر 473449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =