مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: از محل درآمد ناشی از حذف قبوض کاغذی برق ۱۰ هزار بسته نوشت افزار میان دانش‌آموزان کم بضاعت در مدارس این استان توزیع شد.

کمک به دانش‌آموزان ایلامی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، هادی شیرخانی افزود: این اقلام با ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بین ۳ هزار دانش‌آموز کم‌برخوردار در سطح روستاهای سیروان، دره‌شهر، ایوان، آبدانان، دره‌شهر و چرداول توزیع شد.

شیرخانی گفت: با توجه به اینکه در سال رونق تولید قرار داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این طرح از بسته‌های تحصیلی شامل نوشت افزارهای ایرانی تهیه شده است.  

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام با بیان اینکه تاکنون ۹۸ درصد از مشترکان برق در استان نسبت به دریافت قبوض الکترونیکی برق اقدام کرده‌اند، یادآور شد: حذف قبوض کاغذی علاوه بر کمک به حفظ محیط‌ ‌زیست به دلیل کاهش مصرف کاغذ، در هزینه‌های جاری صنعت برق هم تاثیرگذار بوده و امکان تامین بسته‌های لوازم التحریر برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت فراهم شده است.

شیرخانی تاکید کرد: برای احترام به طبیعت و استفاده از خدمات غیرحضوری، تغییر قبوض کاغذی به پیامک های تلفن همراه یا تلفن ثابت تغییر یافت و نرم افزارهایی در این رابطه برنامه‌ریزی شده که مشترکان این استان شماره موبایل‌های خود را در سامانه این شرکت ثبت کرده‌اند.

وی ادامه داد: بر همین اساس از ابتدای مهر به صورت پیامکی مصرف برق مشترکان در سطح استان برای آنها ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام اجرای این طرح را گامی مهم در زمینه صرفه‌جویی و جلب حمایت اقشار مختلف مردم از سیاست‌های نوین وزارت نیرو دانست و اظهار امیدواری کرد که با استقبال و همیاری مردم طرح حذف قبوض کاغذی تثبیت شده و همگان از عواید مادی و معنوی آن بهره‌مند شوند.

بیش از ۲۲۴ هزار مشترک برق در استان ایلام وجود دارد که بیش از ۸۳ درصد آنها را مشترکان خانگی تشکیل می‌دهند، حدود ۳۰ درصد مشترکان برق در محدوده شهرستان ایلام قرار دارند.

کد خبر 473382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =