دیوان محاسبات در پی نامه رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره شفاف‌سازی عملکرد دیوان در مناطق آزاد تجاری اعلام کرد: تحویل چند فقره بن خرید ۵۰ هزار تومانی شهروند به نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه با رعایت تمام تشریفات قانونی و منبع تامین و محل مصرف آن در انطباق کامل با قانون بوده است.

ديوان محاسبات

به گزارش همشهری آنلاین، دیوان محاسبات کشور در پی نامه احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت، به رئیس این دیوان با موضوع «هدیه میلیونی دیوان محاسبات کشور به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه» جوابیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این جوابیه آمده است: تلخی مرقومه جنابعالی به ویژه از این منظر مشهود و آزاردهنده بود که صدور آن مقارن با ارائه گزارش تاریخی و تحسین برانگیز دیوان محاسبات درخصوص لایحه بودجه شرکت‌های دولتی و قرائت آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بود.  

دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: گویی متاسفانه در این ایّام، تضعیف نهادهای برخاسته از قانون اساسی تبدیل به رویّه‌ای شده که حتی دلسوزان نظام نیز ناآگاهانه و براساس اطلاعات سراسر کذب و صرفا شنیده‌ها در دام آن افتاده‌اند!

این جوابیه خاطرنشان کرد: منصرف از مراتب فوق جهت اطلاع جنابعالی و استحضار مردم شریف ایران اعلام می‌دارد، تحویل چند فقره بن خرید ۵۰ هزار تومانی شهروند به نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه به منظور کمک به نیازمندان با رعایت تمامی تشریفات قانونی و از محل ردیفی که تحت عنوان کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی هرساله در قوانین بودجه سنواتی ذیل اعتبارات برخی دستگاه‌ها پیش‌بینی می‌شود، پرداخت شده است که هم منبع تامین و هم محل مصرف آن در انطباق کامل با قانون بوده است.

دیوان محاسبات کشور  عنوان کرد: امید است با تبعیت از احکام نورانی اسلام و سیرۀ ائمه اطهار، اعلام نظر به ویژه آنجا که نتایج آن متضمّن خدشه به آبروی افراد است بر مبنای محکم و استوار باشد.

 احمد توکلی رییس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت چهارشنبه هفته گذشته (۲۷ آذرماه) در نامه‌ای به رییس دیوان محاسبات کشور، اقدام اخیر این سازمان در اهدای ۳ میلیون تومان بن‌خرید به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه را خلاف قانون و شرع برشمرد.

کد خبر 472384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی GB ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  0 0
  ظاهرا" شما مسئولان از همه نیازمندترید . از مواضع تهمت دوری کنید (حضرت علی ع ) . شما که دیوان محاسباتی باید خیلی خیلی مواظب باشی . وظیفه قانونی شما محاسبات است و حسابرسی نه صندوق خیریه .
 • ملت IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
  0 0
  یعنی نمایندگان اینقدر نیازمند شدند این مبالغ به کارگران بدهید. تخلفی صورت گرفته باید دیوان محاسبات پاسخگو باشد. مسول با لیاقت کجایی کجایب؟