یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
۰ نفر

افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و همزمان شدن آن با فصل سرما، تقاضا را برای گاز مایع افزایش داده است.

گازمایع

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، خودروهایی که از سوخت LPG استفاده می‌کنند، این روزها مصرف خود را بالا برده‌اند تا بنزین کمتری مصرف کنند. از سوی دیگر با سرد شدن هوا، خانوارهای روستایی که هنوز به شبکه گاز متصل نیستند برای تامین گرما و پخت و پز به کپسول‌های گاز مایع بیشتر نیاز دارند.  

این افزایش تقاضا باعث کمبود گاز مایع و به دنبال آن افزایش قیمت شده، بگونه‌ای که بسیاری از مردم خصوصا در روستاها در این زمینه اعلام کمبود کرده و گاهی نمی‌توانند سوخت مورد نیاز خود را به راحتی تامین کنند.  

این در حالی است که به گفته مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه، عرضه گاز مایع با همان روند و میزان قبلی توزیع می‌شود و کاهشی در سطح عرضه رخ نداده است.  

فریدون یاسمی با اشاره به اینکه توزیع گاز مایع بر اساس روند قبل انجام می‌شود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، گفت: ماهیانه حدود ۴۸۰۰ تن گاز مایع در منطقه کرمانشاه توزیع می‌شود و به هیچ عنوان کاهش عرضه نداریم.  

وی ادامه داد: گاز مایع توسط شرکت‌های موزع عرضه می‌شود و توزیع آن نیز بر اساس نیاز واقعی مصرف کنندگان است.  

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با بیان اینکه تغییری هم در قیمت گاز مایع وجود نداشته، یادآور شد: قیمت هر کپسول یازده کیلویی گاز مایع تا به دست مصرف کننده برسد ۷۸۰۰ تومان است.  

یاسمی تاکید کرد: مسئولیت نظارت بر شیوه توزیع گازی مایع نیز بر عهده دستگاه‌های نظارتی است تا جلوی هرگونه تخلف گرفته شود.  

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه نیز از ورود جدی به موضوع توزیع کپسول‌های گاز مایع خبر داد و گفت: با هرگونه گرانفروشی و عدم عرضه برخورد خواهد شد.  

داریوش جودکی با اشاره به کمبودی که در زمینه گاز مایع ایجاد شده، دلیل اصلی این امر را افزایش مصرف گاز از سوی خودروهایی که از گاز مایع استفاده می‌کنند دانست که به دنبال سهمیه‌بندی بنزین رخ داده است.  

وی اظهار کرد: همزمان شدن این موضوع با فصل سرما و افزایش مصرف سایر مشترکین، به بالا رفتن تقاضا دامن زده است.  

جودکی یادآور شد: طبیعی است وقتی کمبودی در بازار وجود داشته باشد و تقاضا بالا برود قیمت‌ها نیز بالا می‌رود و گاهی خود مردم به این بالا رفتن قیمت‌ها دامن می‌زنند.  

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی در دو شیفت صبح و بعدازظهر موضوع عرضه کپسول‌های گاز مایع را رصد خواهند کرد.  

کد خبر 472260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار