استاندار گلستان گفت: با توجه به گزارش دانشگاه علوم پزشکی گلستان، موج اول بیماری آنفلوآنزا در استان کنترل شد و البته تمهیدات لازم برای موج دوم اندیشیده شده است.

آنفلوانزا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، هادی حق‌شناس صبح شنبه ۳۰ آذر در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده گلستان، اظهار کرد: تعطیلی مدارس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان نقش موثری در کنترل آنفلوآنزا داشت و موج اول آن با همکاری همگانی پشت سر گذاشته شد.

وی با اشاره به توزیع کیک و کلوچه‌هایی حاوی قرص در استان، گفت: بر اساس گزارشات ادارات آموزش و پرورش و صنعت معدن تجارت استان، مدارس باید بر خرید وسایل جهت بوفه مدرسه‌ها نظارت کنند تا به هیچ عنوان این خریدها بدون فاکتور انجام نشود و بتوان در صورت مشاهده موارد مشکوک پیگیری لازم را انجام داد که البته به گفته دانشگاه علوم پزشکی بررسی صورت گرفته از معدود کیک‌های کشف شده حاوی قرص نشان می‌دهد که قرص‌ها خطرناک نبوده‌اند.

استاندار گلستان در ادامه با اشاره به جمعیت استان اظهار کرد: ۲.۳ درصد از جمعیت استان فاقد هرگونه بیمه هستند و باید در مدت زمان مقرر شده تحت پوشش بیمه سلامت درآیند.

حق شناس با توجه به اهمیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی، گفت: باید در کارگروه ویژه‌ای وضعیت طلاق در استان مورد بررسی قرار گیرد و البته در تهیه آمار نیز دقت لازم صورت گیرد.

کد خبر 471948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =