قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۴۸۱ دلار و ۶۴ سنت رسید و دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

طلا هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی و در شرایطی که بازارهای مالی به دلیل کاهش نگرانی‌ها از تنش‌های تجاری شاهد ارقام بی‌سابقه‌ای بوده‌اند، قیمت طلا روز جمعه نوسان قیمت حدودا ۵ دلاری را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۴۸۱ دلار و ۶۴ سنت رسید و دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۴۸۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

باب هابرکورن، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آر جی او گفت: «نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بازارهای بورس بیش از اندازه رشد کرده‌اند. و سرمایه‌گذاران که برای حفاظت از سرمایه‌هایشان اقدام به خرید طلا می‌کنند.»

ارزش سهام در بازارهای بورس جهان روز جمعه به ارقامی بی‌سابقه رسید، در حالی که ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی ۶ هفته اخیر قرار گرفت.

پس از آنکه آمارها نشان داد که اقتصاد آمریکا در سه ماهه سوم رشدی نسبی را شاهد بوده، رشد قیمت طلا کمتر شد.

هابرکورن افزود: «ارزش دلار بالا رفته زیرا آمارها نشان می‌دهد که وضعیت اقتصادی آمریکا خوب است. آمارهای رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا مثبت بوده است.»

آمارهای مثبت اقتصادی اخیر و خوش‌بینی نسبت به کاهش تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در آینده نزدیک را افزایش داده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته آمریکا و چین فاز نخست توافق تجاری را در اوایل ماه آینده میلادی امضا خواهند کرد.

قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون تحت تاثیر جنگ تجاری بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

کد خبر 471760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =