فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: استانداردسازی و ۲ بانده کردن راه‌های ارتباطی در کنار رعایت قوانین راهنمائی و رانندگی سبب کاهش حوادث رانندگی و خسارت‌های ناشی از آن می‌شود.

2 بانده شدن جاده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، صاحب‌گل صالحی پنج شنبه بیست و هشتم آذر در حاشیه دیدار مدیر و کارکنان اداره حمل و نقل و راهداری خاش در استان سیستان و بلوچستان افزود: همه روزه در راه‌های ارتباطی خاش به زاهدان، ایرانشهر و سراوان و جاده‌های فرعی و روستایی حوادث رانندگی رخ می‌دهد خسارت‌های جانی و مالی وارد می‌شود.

وی افزود: کشته شدن ۳۰ نفر در یک حادثه رانندگی و یا مرگ سه تا چهار عضو یک خانواده بسیار دردآور است و جامعه را در شوک فرو می‌برد پس ضروریست فرهنگ رانندگی در این منطقه اصلاح و نواقص و کمبودها نیز رفع شود.

فرماندار خاش ادامه داد: حجم حوادث رانندگی منجر به فوت و جرح در راه‌های ارتباطی خاش به زاهدان و ایرانشهر به عنوان شاهراه محور توسعه شرق کشور ایجاب می‌کند که همه ما در صدد حل این مشکل یا حداقل راه‌های کاهش آن باشیم و خانواده‌ها نیز فرزندان شان را به رعایت قوانین توصیه کنند.

وی اضافه کرد: این در حالیست که دولت با جدیت در حال پیگیری اجرای باند دوم راه‌ ارتباطی خاش به شهرهای همجوار است.

صالحی اظهار داشت: حجم رفت و آمدها در راه‌های ارتباطی خاش به زاهدان، ایرانشهر، سراوان و سایر شهرها و روستاها و ۲ بانده نبودن این راه‌ها حوادث رانندگی را افزایش داده بطوریکه در طول شبانه روز گزارش‌های از وقوع حادثه رانندگی دریافت می‌شود به همین سبب مهمترین خواسته و مطالبه مردم ۲ بانده شدن راه‌های ارتباطی این شهرستان و مناطق همجوار است.

فرماندار خاش گفت: حمل و نقل شریان حیاتی کشور و دارای اهمیت زیادی است و اخلال در این ناوگان، اقتصاد مملکت را دچار مشکل خواهد کرد.  

وی با تاکید بر تسطیح و رگلاژ راه‌های روستایی پس از بارندگی‌ها تصریح کرد: ایمنی جاده‌ها در نقاط شهری و روستایی برای پیشگیری از حوادث بویژه پس از بارندگی‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان، ۱۵۲ کیلومتری شمال ایرانشهر و ۱۵۸ کیلومتری غرب سراوان واقع شده است.

کد خبر 471438

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار