طرح اقدام ملی مسکن بعد از پایان ۶ مرحله از ثبت‌نام در بیش از ۲۸ استان تا روز جمعه، به فاز هفتم و ثبت‌نام استان‌های تهران، قزوین و البرز رسید.

اقدام ملی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مردم استان تهران می‌توانند از روز شنبه ۳۰ آذر با ورود به سامانه https: //tem. mrud. ir در این طرح ثبت‌نام کنند.

سایت مسکن ملی فعلاً برای مردم تهران، شهرهای پرند و پردیس را به‌عنوان محل ساخت خانه‌های طرح اقدام ملی معرفی کرده است اما این احتمال وجود دارد که در شهرهای اندیشه، دماوند، اسلامشهر و شهریار، استان تهران نیز مسکن ملی ثبت‌نام شود.

خانه‌های مسکن ملی در شهر تهران ساخته نخواهد شد و پروژه تهرانسر که با حضور رئیس‌جمهوری در شهریورماه امسال افتتاح شد به‌صورت مشارکتی ساخته می‌شود.

پروژه‌هایی که اکنون از متقاضیان خانه تحت عنوان مسکن ملی ثبت‌نام می‌شود بر اساس فروش اقساطی است و با شرایط ایدئال واگذاری زمین به‌صورت اجاره ۹۹ ساله از متقاضیان ثبت‌نام می‌شود و برای دهک‌های متوسط است.

پروژه مسکن تهرانسر به‌صورت مشارکتی ساخته می‌شود و باید سهم دولت و بخش خصوصی به‌عنوان سازنده این واحد تعیین شود و نهایتاً نحوه واگذاری برای دهک‌های یکتا ۳ مشخص خواهد شد.

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود.

مرحله اول ثبت‌نام مسکن‌ ملی از روز ۱۶ آذر آغاز شد و تا پایان همین ماه ادامه دارد و هم‌زمان مرحله دوم برای استرهایی که زمین‌های جدیدی در آنها آماده‌سازی شده است آغاز می‌شود.

شرایط ثبت‌نام مسکن ملی برای مردم تهران، البرز و قزوین نیز مثل سایر استان‌هاست.

متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین‌ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر موردتقاضا از دیگر الزامات است.

 سابقه سکونت در شهر جدید موردتقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی ازجمله دیگر شروط اعلام‌شده است.

کد خبر 471237

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha