مشکل فاضلاب کوت عبدالله زندگی را بر مردم این شهر تنگ کرده است و همین امر باعث حضور میدانی رئیس کل دادگستری خوزستان برای بررسی موضوع شد.

کوت عبدالله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، باران روز دوشنبه باعث آبگرفتگی شدید معابر در اغلب شهرهای استان خوزستان شده است و این وضعیت به خصوص در شهر کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون که در همسایگی اهواز قرار دارد، حاد تر شده است و مخلوطی از آب و فاضلاب وارد منازل مردم شده است.

این وضعیت تاکنون نیز ادامه دارد و ظاهرا شرکت های خدمات رسان در این زمینه قادر به تخلیه آب نیستند به همین دلیل آب با ورود به خانه های مردم، خسارت های فراوانی به آنها وارد کرده است.

همین امر باعث شد رئیس کل دادگستری استان خوزستان به نمایندگی از قوه قضائیه به کوت عبدالله برود و از نزدیک ضمن صحبت با مردم گرفتار در فاضلاب، برای حل این مشکل چاره اندیشی کند.

سه شنبه شب رئیس کل دادگستری خوزستان با حضور میدانی در مناطق مختلف از جمله کوی شهید محیسن، شکاره ۳، درویشیه، گاومیش آباد و کوت عبدالله از نزدیک در جریان روند خدمت رسانی به مردم این منطقه قرار گرفت.

وی در بدو ورود به منطقه با حضور در مقر ستاد گروه های جهادی سپاه کوتعبدالله با آنها به دیدار و گفتگو پرداخت و پای درد و دل مردم نشست.

سپس برای حضور میدانی در کنار نیروهای خدمت رسان در نقاط بحرانی حاضر و از نزدیک در روند اجرای کار قرارگرفتند و هر یک از کارشناسان دستگاه های مربوطه گزارشی را به وی ارائه کردند.

در ادامه به منظور گستردگی موضوع و شدت مشکلات ایجاد شده از همان محل با اسماعیلی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه و سخنگوی قوه ارتباط تلفنی و زنده برقرار کرده و وی به صورت مستقیم با مردم صحبت کرد.

قوه قضاییه با جدیدت پیگیری می کند

سخنگوی قوه قضاییه طی تماسی تلفنی با رئیس کل دادگستری استان خوزستان که در حال بازدید از منطقه کوت عبدالله بود، گفت: مشکل به وجود آمده در این منطقه با جدیدت از سوی قوه قضاییه در حال پیگیری است.

غلامحسین اسماعیلی خطاب به مردم این منطقه ضمن ابلاغ سلام رئیس قوه قضاییه، خواستار اهتمام همه جانبه مسئولان محلی برای رفع سریعتر مشکل به وجود آمده در منطقه شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع مشکلات هموطنان در سراسر کشور برای آیت الله رئیسی یک دغدغه جدی است، افزود: هرجا مردم مشکلاتی داشته باشند، رئیس قوه قضاییه نسبت به پیگیری آنها اقدام خواهد کرد که از جمله آن موضوع منطقه کوت عبدالله در استان خوزستان است.

اسماعیلی ادامه داد: امیدواریم با پیگیری های رئیس دادگستری استان که به نمایندگی از رئیس قوه در جمع مردم کوت عبدالله حضور پیدا کرده، هرچه سریعترمشکل آب گرفتگی معابر و منازل منطقه برطرف شود.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: طبق گزارشاتی که ارایه شده پیگیری این اقدامات لازم هم اکنون از سوی مسئولان محلی نیز در حال انجام است.

همچنین پس از آن در پی گزارش‌های مردمی و ارسالی از گروه های جهادی مستقر در مناطق کیان و خشایار و غرب اهواز مبنی بر عدم فعال بودن پمپ های ورتیکال به صورت کامل رئیس کل دادگستری خوزستان در تماس های مستمر با شهردار و مدیرعامل آبفای اهواز پیگیری موضوع را کردند که با تلاش سازمان های مذکور مشکل برطرف شد و کار تخلیه و دفع آب ها سرعت بیشتری پیدا کرد.

تصویر | صدای بی‌صدای کوت عبدالله

سامانه بارشی قوی که از روز دوشنبه وارد استان خوزستان شد، همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد، باعث بارندگی فراوانی شد ولی شهرهای مختلف استان خوزستان را به استخر تبدیل کرد.

شهرهای مختلف خوزستان به خصوص شهرهای آبادان و خرمشهر و اهواز که بیشترین حجم بارندگی را در روز گذشته تجربه کرده بودند، شاهد آب‌گرفتگی‌های گسترده‌ای بودند که باعث شد عبور و مرور در این شهرها با مشکل مواجه شود چرا که اغلب خودروها در آب گرفتار شده بودند.

همچنین در اغلب مناطق فقیرنشین این شهرها، آب وارد خانه‌های مردم هم شد و باعث از بین رفتن برخی از وسایل زندگی آنها شد. شدت این امر در منطقه کوت عبدالله که مدتی قبل هم فاضلاب و آب ناشی از باران برای چند روز در خیابان‌های مردم باقی‌مانده بود، بیشتر بود و گزارش‌ها حاکی از آن است که آب همچنان در خانه‌های مردم باقی مانده است.

کد خبر 471104

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خوزستان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha