در پی بارش سنگین برف در همدان و برف‌گیر شدن درختان خیابانی در مناطق مختلف این شهر، پویشی با هشتگ «#درخت_تکانی» در همدان راه‌اندازی شد.

همدان برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد رطتسا (رهپویان طبیعت سپهر الوند)  سه‌شنبه ۲۶ آذر افزود: پویش «#درخت_تکانی» باهدف جلوگیری از شکسته شدن شاخه درختان راه‌اندازی شده است و تلاش دارد تا فرهنگ برف تکانی از روی درختان در جامعه نهادینه شود.

مهرداد نهاوندچی با اشاره به استقبال مردم از این پویش اظهار داشت: چهار سمن (سازمان مردم‌نهاد) شامل «ایمن شهر هگمتان»، «رهپویان طبیعت سپهر الوند»، «حامیان حیوانات بی‌سرپرست همدان» و «نسیم ترلان آروین نارون» که در قالب یک گروه برای درخت‌تکانی فعالیت می‌کنند.

وی تأکید کرد: پویش «#درخت_تکانی» باهدف آموزش و فرهنگ‌سازی مسائل محیط زیستی صورت گرفته است و به‌صورت داوطلبانه انجام می‌شود.

نهاوندچی با دعوت شهروندان همدانی برای شرکت در این پویش، اضافه کرد: حفظ محیط‌زیست لازمه ادامه حیات انسان است که باید هر انسانی برای تحقق آن تلاش کند.

وی با اشاره به این‌که با راه‌اندازی این پویش به پاکبان‌های شهرداری نیز کمک می‌شود، افزود: هر سمن بیش از ۲۰ عضو دارد که برای همه‌گیر کردن این پویش اجتماعی تلاش می‌کنند.

سه‌شنبه ۲۶ آذر ریزش برف در همدان موجب شد این نعمت الهی با ارتفاع نزدیک به ۳۰ سانتی‌متر بر روی زمین بنشیند و این روند بارش‌ها همچنان ادامه دارد.

کد خبر 470926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار