دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: بیماران مبتلا به آنفلوانزا یا دیگر بیماری‌ها، که آزمایش تیروئید انجام داده‌اند، حتما موضوع را با پزشک غدد خود در میان بگذارند.

بيماري آنفلوانزا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر،  فهیمه سهیلی‌پور، افزود: با توجه به شیوع آنفلوانزا در ماه‌های اخیر، باید افرادی که به صورت دوره‌ای، انجام آزمایش تیروئید را در برنامه خود دارند، به این موضوع توجه داشته باشند که در صورت ابتلا به آنفلوانزا یا بیماری دیگری، آزمایش خود را به تاخیر بیاندازند.

این فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم کودکان، ادامه داد: به طور کلی، بیماری‌های مختلف سبب می‌شود که نتایج آزمایش تیروئید موقتا دچار بهم ریختگی شود و در نتیجه فرآیند دارو درمانی که بر اساس نتایج آزمایش‌ها صورت می‌گیرد، ممکن است با خطا رو به رو شود.

چاقی موجب تشدید علائم آنفلوانزا می‌شود

سهیلی پور افزود: این موضوع در خصوص همه افراد اعم از کودکان و بزرگسالان صادق است. حتی در رابطه با افرادی که برای یک بار یا برای اولین بار می‌خواهند آزمایش تیروئید دهند هم حائز اهمیت است.

وی گفت: انجام آزمایش حتی باید تا سپری شدن دوره نقاهت به تاخیر بیافتد تا نتایج آزمایش به دور از انحراف، بتواند به درستی شرایط تیروئید بیماران را نشان دهد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: بیمارانی که در شرایط ابتلا به آنفلوانزا یا دیگر بیماریها، آزمایش تیروئید انجام دادهاند، حتما باید موضوع را با پزشک غدد خود در میان بگذارند.

کد خبر 470855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =