مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره مرگ دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور گفت: وزارت بهداشت قطعا پیگیر این موضوع است. چون از ماه‌ها پیش وزیر بهداشت درباره بهداشت روان دانشجویان و جوانان هشدار داده بودند و در این زمینه تاکید ویژه‌ای دارند. درباره این خبر مرگ دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور هم وزیر بهداشت دستور شفاهی برای پیگیری این موضوع داده‌اند.»

خودكشي

به گزارش همشهری آنلاین، اوایل آذرماه بود که خبری مبنی بر پیدا شدن جسد دو دانشجو در دانشگاه شهید چمران اهواز در شبکه‌های مجازی منتشر شد. دو دانشجویی که جسد یکی از آن‌ها در خوابگاه و دیگری در خیابان اهواز پیدا شد. حالا به فاصله چند روز از انتشار این خبر، امروز «عصر جنوب» اعلام کرد که دو دانشجوی دیگر هم جان خود را از دست داده‌اند اما این بار دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور اهواز.  

گرچه در ابتدا خبر آمد که دو دانشجوی دیگر دانشگاه شهید چمران اهواز خودکشی کرده‌اند اما روابط عمومی این دانشگاه این خبر را تکذیب کرد و معلوم شد که دو دانشجوی فوت دانشجوی دانشگاه جندی شاپور اهواز بوده‌اند.

آنطور که از اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی برمی‌آید، شب گذشته یکی از دانشجویان دختر دانشگاه جندی شاپور اهواز که دانشجوی رشته پزشکی و ورودی سال ۹۱ بوده، جان خود را از دست می‌دهد و خانواده او هنگام بیدار کردن این دختر از خواب متوجه مرگ او می‌شوند. همچنین صبح امروز، جسد بی جان م. سیاحی دیگر دانشجوی این دانشگاه (ورودی سال ۹۵ رشته داروسازی) در یکی از کلاس‌های درس پیدا شده است. انتشار این خبرها به فاصله چند روز باعث نگرانی خانواده های دانشجویان این شهر شده است.

کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت درباره مرگ این دانشجوها، با بیان اینکه کلیات این موضوع به وزارت بهداشت گزارش شده و جزییاتش در دست بررسی است به خبرآنلاین می‌گوید: اطلاع دقیقی درباره این موضوع هنوز در دست نداریم. وزارت بهداشت قطعا پیگیر این موضوع است. چون از ماه‌ها پیش وزیر بهداشت درباره بهداشت روان دانشجویان و جوانان هشدار داده بودند و در این زمینه تاکید ویژه‌ای دارند. درباره این خبر مرگ دو دانشجوی دانشگاه جندی شاپور هم وزیر بهداشت دستور شفاهی برای پیگیری این موضوع داده‌اند. ما درحال بررسی این موضوع هستیم که آیا علت مرگ و خودکشی این دانشجویان علت‌های زمینه‌ای بوده است یا خیر.

او ادامه می‌دهد: علیرغم اینکه شاید بررسی این موضوع ماموریت وزارت بهداشت نباشد اما ما درحال پیگیری این موضوع هستیم. اما از جهت اینکه این دانشجویان، دانشجوی دانشگاه تابع وزارتخانه بهداشت بوده‌اند و هم از جهت تاثیر این موضوع بر نظام سلامت کشور، این موضوع را حتما بررسی خواهیم کرد.

جهانپور با بیان اینکه این دو دانشجوی فوت شده در دانشگاه جندی شاپور، یکی دانشجوی پزشکی و دیگر دانشجوی داروسازی بوده، می‌گوید: سوابق پزشکی و وضعیت روحی و روانی و خانوادگی این دانشجویان باید بررسی شود و بعد جزییاتی درباره مرگ این دانشجویان داده شود. اما تا آخر هفته، اگر اطلاعات محرمانه‌ای درباره این دانشجویان نباشد، قطعا این موضوع تا آخر هفته اطلاع رسانی و وجه عمومی آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

  • دانشگاه اهواز درباره مرگ دانشجویان چه گفت؟

اتفاق مشابه در دانشگاه جندی شاپور اهواز درحالی تکرار شده که چند روز پیش در پی درگذشت دو تن از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، روابط عمومی این دانشگاه با صدور اطلاعیه ای، به تشریح جزییات موضوع پرداخت. در این اطلاعیه آمده بود: در روز هشتم آذرماه، یکی از دانشجویان ساکن خوابگاه پسران (خوابگاه شهید علم الهدی)، دانشجوی رشته کامپیوتر از خوابگاه خارج می شود و در روز بعد، پیکر بی جان این دانشجو، در خیابان اول منطقه بوستان اهواز پیدا می شود و تا این لحظه علت مرگ وی مشخص نشده است و در نتیجه تا مشخص شدن علت دقیق حادثه، نمی توان اظهار نظر دقیقی در مورد علت مرگ وی ارائه کرد.

در حادثه دوم نیز متاسفانه یکی از دانشجویان پسر ساکن خوابگاه شهید علم الهدی، اهل شهرستان باغملک و دانشجوی رشته زیست شناسی، ساعت ۴ بامداد روز ۱۲ آذرماه، در حالی که خود را از درختان پشت خوابگاه حلق آویز کرده بود، ساکنان خوابگاه متوجه موضوع شدند و وی را به سرعت به مراکز درمانی رساندند ولی متاسفانه وی درگذشت.  

کد خبر 470697

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی