ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا هنگام رونمایی از سایبرتراک (وانت سایبری) این شرکت در نمایشگاه خودروی لوس‌آنجلس گفت: «ما یک ای‌تی‌وی (ATV) هم ساخته‌ایم.»

cyberquad

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یاهونیوز، این‌ اعلام در پایان رونمایی بزرگ از سایبرتراک که بیشتر شب به آن اختصاص داشت. با این وجود، راننده‌ای این ای‌تی‌وی یا موتورسیکلت چهارچرخه را که «سایبرکواد» (Cyberquad) نامیده می‌شود، به روی صحنه آورد و با استفاده تخته عقب وانت که به صورت شیب‌راهه هم عمل می‌کند، آن را پشت وانت سوار کرد.

ماسک توضیح داد که سایبرکواد به لطف فنربندی قابل‌تنظیم هوایی‌اش که تا ۱۰ سانتی‌متر جابه‌جایی را ممکن می‌کند، قابل جا دادن در پشت سایبرتراک است. 

ایلان ماسک گفت این شرکت قصد دارد سایبرکواد را به عنوان یک قلم انتخابی برای خریداران سایبرتراک از ابتدای سال ۲۰۲۱ عرضه کند. به گفته ماسک این ای‌تی‌وی می‌تواند  دو نفر را سوار خد کند و مانند سایبرتراک کاملا برقی است. سایبرکواد را می‌توان روی همان بستر سایبرتراک شارژ کرد. سایبرکواد دو خروجی ۱۱۰ ولتی و ۲۴۰ ولتی دارد و  یک کمپرسوری هوا هم روی آن نصب شده است.

تا به حال تسلا ویدئوهای چندانی از این ای‌تی‌وی منتشر نکرده است، اما اخیرا همان ویدئوی راندن ای‌تی‌وی در مراسم رونمایی سایبرتراک روی اینستاگرام پربیننده شده است. نکته جال در این ویدئو بی‌سروصدا بودن این ای‌تی‌وی است. اغلب ای‌تی‌وی‌ها از لحظه‌ای که روشن‌شان می‌کنید، سروصدای بلندی ایجاد می‌کنند، اما سایبرکواد تسلا آرام و بی‌صدا است.

کد خبر 470149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =