رئیس سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهرداری قم گفت: از دی ماه سال‌ جاری مرحله نخست اجرای پرداخت کرایه الکترونیکی در سازمان تاکسیرانی شهرداری قم آغاز خواهد شد.

تاکسی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی عزتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: در این طرح، پرداخت کرایه تاکسی بر مبنای پیمایش توسط گوشی‌های تلفن همراه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: پرداخت الکترونیکی کرایه یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان قمی است، با الکترونیکی شدن پرداخت‌ها بخش مهمی از مشکلات کنونی در رابطه با کرایه‌ها از بین می‌رود.

عزتی با اشاره به مراحل اجرای طرح جامع حمل و نقل بار درشهر قم گفت:‌ این طرح اردیبهشت امسال در شورای‌عالی ترافیک کشور تصویب اما هنوز به شهرداری قم ابلاغ نشده‌است.

وی افزود: بعد از ابلاغ رسمی این مصوبه، سازمان مستقل حمل و نقل بار درشهر قم تشکیل و بر فعالیت وانت‌بارها نظارت خواهد داشت. همچنین ۱۵ هزار وانت بار درشهر قم فعالیت دارد که از این بین تنها ۲ هزار دستگاه ساماندهی شده‌است.

رئیس سازمان مدیریت و نظارت برتاکسی‌رانی شهرداری قم  گفت: یکی از ویژگی‌های طرح جامع حمل و نقل بار درشهر قم، جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به هسته مرکزی شهر و بارگیری آنها قبل از ورودی‌های شهر می‌باشد.

تاکسی های اینترنتی قم زیر نظر شهرداری قرار می‌گیرند

وی همچنین با اشاره به روند ساماندهی شرکت‌های مسافربری اینترنتی گفت: با دستور وزیر کشور تمام شرکت‌های مسافربری اینترنتی باید زیر نظر شهرداری‌ها فعالیت کنند.

عزتی خاطرنشان کرد: از بین شرکت‌های مطرح مسافربری اینترنتی تاکنون شرکت اسنپ و تپسی با شهرداری قم قرارداد همکاری امضا کرده‌اند و شرکت اینترنتی ماکسیسم هم برای عقد قرارداد درحال مذاکره با شهرداری قم است.

وی با بیان مسئولیت شهرداری درحمل و نقل مسافر گفت: طبق قانون حمل و نقل مسافر و بار در درون شهر فقط باید توسط شهرداری ها انجام بگیرد. همچنین تاکسی‌های درون شهری فعلی شهرداری قم برای همکاری با شرکت های اینترنتی مختار بوده و مشکلی برای آنها درحضور در این شرکت ها وجود ندارد.

عزتی خاطرنشان کرد: شش هزار تاکسی در قم فعال است و روزانه ۲۸۰ هزار تن و در سال ۷۳میلیون مسافر توسط سازمان تاکسیرانی قم جابه جا می‌شود.

وی گفت:‌ راه‌اندازی رشته تاکسی‌رانی در دانشگاه علمی و کاربردی و ثبت نام تاکسی‌رانان قمی در این کلاس‌ها از اقدامات موفق سازمان تاکسیرانی قم است.

عزتی با انتقاد از وضعیت فرسودگی تاکسی‌های درون شهری قم گفت: بودجه نوسازی تاکسی‌های درون شهری از دوسال گذشته متوقف شده‌است، هر سال ۵۰۰ تاکسی شهری فرسوده می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و نظارت برتاکسی‌رانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: برای نوسازی تاکسی‌های درون شهری وام‌های ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه از طریق کمیته امداد به تاکسی‌ها ارائه می شود و با وجود افزایش قیمت بنزین هیچ‌گونه افزایشی درقیمت کرایه تاکسی و سرویس مدارس انجام نگرفته‌است.

وی در پایان بیان کرد: برای دریافت پروانه تاکسی تسهیلات ویژه‌ای با تصمیم مقامات ملی ارائه می‌شود، در روزهای اخیر ۷۰ پروانه جدید برای فعالیت تاکسی‌های درون شهری درقم صادر شده‌است.

کد خبر 470059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =