مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ایستگاه مترو مولوی در هفته آینده خبر داد و گفت: با افتتاح ایستگاه مولوی بار ترافیکی محله مولوی کاهش خواهد یافت.

مترو شیراز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، علی امام از افتتاح ایستگاه مولوی در هفته آتی خبر داد و گفت: این ایستگاه در خط ۷ متروی تهران قرار دارد که از نظر کاهش بار ترافیکی در منطقه شلوغی همانند منطقه ۱۲ و بازار اثرگذاری چشم‌گیری خواهد داشت.

او ادامه داد: ایستگاه مترو مولوی در مجموع دارای ۲ ورودی است که در روز افتتاح ورودی جنوبی آن با پله‌برقی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: یک ماه پس از این افتتاح، ورودی شمالی این ایستگاه نیز همراه با آسانسورهای ورودی شمالی و جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد.

امام با اشاره به اینکه ایستگاه مولوی ۱۱ هزار مترمربع زیربنا دارد، خاطرنشان کرد: طول سکو در این ایستگاه ۱۶۰ متر است و تمامی موارد ایمنی برای بهره‌برداری در آن رعایت شده است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ایستگاه مولوی از نظر ایمنی عنوان کرد: در این ایستگاه، مسیر سبز تعبیه شده است تا در صورت وقوع بحران‌های احتمالی در تونل، مسافرها امکان دسترسی به سطح زمین از طریق پله‌های اضطراری را داشته باشند.

خط ۷ مترو تهران با ۲۲ ایستگاه، ۲۷ کیلومتر طول دارد و ایستگاه مولوی یازدهمین ایستگاهی است که در این خط افتتاح می‌شود.

این خط از ورزشگاه تختی آغاز شده و با عبور از شرق به غرب پایتخت از شریان‌های اصلی شهر عبور کرده و به میدان کتاب در سعادت‌آباد ختم می‌شود.

تاکنون ایستگاه‌های میدان صنعت، شهید نواب صفوی، تربیت مدرس، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، مهدیه، میدان محمدیه و بسیج از این خط به افتتاح رسیده است.

کد خبر 469993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار