قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۴۴ درصد افزایش به ۱۴۷۶ دلار و ۳۳ سنت رسید.

طلا 833

به گزارش همشهری آنلاین تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که سرمایه‌گذاران همچنان نگاهی محتاطانه به تحولات مربوط به مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین دارند و در حالی که آشفتگی سیاسی در آمریکا موجب تقویت سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده، قیمت فلز زرد روز جمعه افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۴۴ درصد افزایش به ۱۴۷۶ دلار و ۳۳ سنت رسید. در این هفته قیمت فلز زرد بیش از ۱.۲ درصد رشد داشت و در مسیر بهترین عملکرد هفتگی در طی حدود ۳ ماه اخیر قرار گرفت. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۶ درصد رشد به ۱۴۸۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت، چین احتمالا ۵۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی از آمریکا وارد خواهد کرد. وی همچنین گفته که به موجب توافق تجاری به دست آمده بین دو کشور وی تعرفه‌های قبلی علیه کالاهای چینی را کاهش می‌دهد.

جفری سیکا، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «هرچند به نظر می‌رسد که پیشرفت‌هایی در مذاکرات تجاری به دست آمده، اما عدم ارائه جزئیات موجب نگرانی سرمایه‌گذاران از این مسئله شده که هنوز توافق تجاری مورد نظر به دست نیامده است. »

در حالی که سرمایه‌گذاران از سیگنال‌های ضد و نقیض ارسالی گیج شده‌اند، ارزش سهام در بازارهای بورس شاهد افت و خیز بود.

سوکی کوپر، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد گفت: «این واقعیت که طلا به نزدیکی ۱۴۷۵ دلار رسیده نشان می‌دهد که همچنان تمایل زیادی برای سرمایه ‌ذاری در بازار طلا وجود دارد. هرچند به دلیل فاز نخست توافق تجاری شاهد افزایش اشتها برای ریسک‌پذیری هستیم، اما سایر عوامل نگرانی از جمله وضعیت سیاسی ناشی از استیضاح ترامپ موجب شده تا قیمت فلز زرد چندان پایین نیاید. »

کد خبر 469959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار