۴۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌های قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون تخریب شده است.

تخریب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، یدالله ملکی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین امروز با اعلام این خبر گفت: ۳۴۸ مورد تصرف و ساخت وسازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌های استان شناسایی شده که از این تعداد ۷۲ مورد مربوط به رودخانه رزجرد بوده است.

وی افزود: ۵۰ درصد ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه رزجرد تخریب شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۳۰ مورد باقی مانده نیز هرچه سریع تر تخریب شود.

وی در خصوص نوع تصرفات صورت گرفته، افزود: اراضی باغی، احداث حفاظ فلزی، ساختمان سازی، ویلا، باغ رستوران و مراکز اقامتی موقت از عمده تصرفاتی هستند که در حریم و بستر رودخانه‌ها اتفاق می‌افتند.

ملکی همچنین در خصوص روند اجرای تخریب‌ها نیز یادآور شد: تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز اقدامی زمان بر و حساس است که بخش عمده‌ای از کار به اخطار و اطلاع رسانی‌ها  از طریق شوراهای محلی، دهیاری‌ها و حتی نصب بنر خلاصه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین به تصرف در حریم سایر رودخانه‌های استان اشاره و گفت: رودخانه‌های باراجین، ناصرآباد و نجم آباد از دیگر نقاطی هستند که دچار تصرفات غیرقانونی شده‌اند که باید در دستور کار قرار گیرند.

به گفته وی، هدف از اجرای این تخریب‌ها، کاهش حوادث و خسارت‌های ناشی از سیلاب است که برای محقق شدن آن باید مشارکت‌های مردمی نیز لحاظ شود.

 ۱۵۷ رشته رودخانه در استان قزوین وجود دارد که از این میان ۴۱ رشته رودخانه از داخل شهرها عبور کرده است.

کد خبر 469755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =