سرپرست امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به مصوبات سفر ۹۷ محمدباقر نوبخت به جنوب استان کرمان گفت:تا پایان سال جاری هفت هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی از طرح ۱۰ هزار واحدی مناطق محروم جنوب این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

مسکن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بهمن‌ماه سال گذشته تفاهم‌نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان کرمان میان سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا رسید و روند اجرای این طرح به طور مستمر توسط مدیران استانی و کشوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.  

سعید جغتایی، سرپرست امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور، سه‌شنبه نوزدهم آذر در محل سالن اجتماعات بنیاد علوی در قلعه‌گنج با اشاره به مصوبات سفر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری در این منطقه اظهار داشت: طبق تفاهم‌نامه‌ سازمان برنامه و بودجه با کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقرر شد تعداد ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مردم مناطق محروم جنوب کرمان احداث شود.

وی افزود: طبق این تفاهم‌نامه مقرر شد تعداد پنج هزار واحد توسط بنیاد مسکن و پنج هزار واحد هم با حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خانوارهای بدون مسکن در جنوب استان ساخته شود.

سرپرست امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: سهم سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۲۵ میلیارد تومان بوده که حدود ۴۴ درصد آن به طور کامل در سراسر کشور پرداخت شده و سهم جنوب استان کرمان از این مبلغ حدود ۵۰ درصد بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه کمیته امداد نیز ۵۰ درصد اعتبارات را تخصیص داده‌ایم که میزان این اعتبار در سطح کشور ۴۰۰ میلیارد تومان بوده و فعلا ۲۰۰ میلیارد تومان آن اختصاص داده شده است.

جغتایی اضافه کرد: از پنج هزار واحدی که قرار است کمیته امداد امام خمینی (ره) در جنوب کرمان احداث کند، عملیات اجرایی یکهزار و ۲۰۰ واحد آغاز شده است.
وی تصریح کرد: همچنین یکهزار و ۵۱ واحد در مرحله فنداسیون، ۳۷۶ واحد در مرحله دیوارچینی و ۱۰۸ واحد هم در مرحله اجرای سقف قرار دارند.

سرپرست امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه افزود: ۵۱ واحد مسکونی در حال اتمام و ۱۳ واحد نیز تحویل مددجویان شده و قرار است تا پایان امسال یکهزار و ۳۰۰ واحد به بهره‌برداری برسد.
وی ادامه داد: در حوزه بنیاد مسکن نیز پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی تمام طرح را شاهد هستیم.

  • بنیاد مسکن ۶۰۰۰ واحد مسکونی در استان کرمان احداث می‌کند

 علی‌اکبر سلطانی‌نژاد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: علاوه بر پنج هزار واحدی که متقبل شده‌ایم، احداث یکهزار واحد مسکونی دیگر را در سطح استان آغاز کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه کمک‌های بلاعوض را از سازمان برنامه و بودجه ی کشور جذب کردیم و تا کنون ۵۰ درصد کار احداث واحدها انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت:تسهیلات مسکن روستایی از ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان با نرخ چهار درصد و ضمانت زنجیره‌ای پرداخت شده و درواقع این تسهیلات را متناسب با پیشرفت کار به مبلغ ۱۵ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت کرده‌ایم.

  • یک میلیارد تومان اعتبار برای احداث جاده سرتک قلعه‌گنج مصوب شد

 عطا ناوکی فرماندار قلعه‌گنج نیز اظهار داشت: با توجه به مشکلات زیاد این شهرستان و نیاز شدید به ایجاد زیرساخت‌ها، مبلغ یک میلیارد تومان برای ساماندهی امور شهری و احداث جاده سرتک مصوب شد.

وی گفت: به گفته رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، این مبلغ تا قبل از پایان اختصاص داده خواهد شد.

جاده سرتک یکی از محورهای کم‌عرض قلعه‌گنج به شمار می‌رود که طی ۶ ماه نخست امسال تعداد یازده تصادف منجر به فوت داشته است.

بنا به گفته مدیران شهرداری، ساماندهی این جاده ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مرکز شهرستان قلعه گنج در فاصله ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

کد خبر 469374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =