چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
۰ نفر

رئیس دادگستری استان اردبیل گفت: با تلاش دستگاه قضائی و نیروهای اطلاعاتی عوامل و اعضای ۲ فرقه نوظهور در اردبیل دستگیر شدند.

فرقه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، قاضی ناصر عتباتی در اردبیل اظهار داشت: با تلاش دستگاه قضائی و نیروهای اطلاعاتی عوامل و اعضای ۲ فرقه نوظهور در اردبیل دستگیر شدند.

وی بیان کرد: این اعضا برگزاری دوره‌های آموزشی بر مبنای امور واهی و خلاف واقع امیدوار را انجام داده و کسب مال نامشروع را از این طریق انجام می‌دادند به طوری که هیچ گونه مبنای عقلی، شرعی و قانونی نداشت و سبب انحراف مسیر سرنوشت و زندگی افراد بدون اطلاع از موضوع می‌شد.

رئیس دادگستری استان اردبیل گفت: این اقدام سبب به دام افتاده شدن افرادن و رفتن به لبه پرتگاه آنان می‌شد که در این زمینه به راه‌اندازی مفاهیمی جدید با عرفان‌های کاذب و نوظهور را در بین این افراد رواج داده و با این اهداف مقاصد شوم خود را محقق می‌کردند.

عتباتی تصریح کرد: روند پیگیری‌های قضائی در حال انجام است و در حال حاضر مقدار قابل توجهی از اسناد و مدارکی که گروه برای مقاصد خود به کار می‌بردند کشف شده و متهمان به اتهامات خوب و اقدامات غیرقانونی انجام داده اعتراف کرده‌اند که به جزای اعمالشان می‌رسند.

وی با اشاره به لزوم هوشیاری و کسب اطلاعات بیشتر برای نظارت و کنترل فرزندانشان نیز بیان کرد: افرادی که با کلاهبرداری و اخاذی و رواج فرقه‌های نوظهور سبب ایجاد مشکلات متعدد برای مردم می‌شوند باید با برخورد قانونی مواجه شوند و در رسیدگی به پرونده‌های مشابه این هیچ کوتاهی و اغماضی در کار نیست.

کد خبر 469351

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha