کارگردان نمایش «مدرسه پینوکیو» در مورد انصراف چهار بازیگر اصلی بعد از اولین اجرا و حاشیه‌هایی که شنیده شد توضیحاتی داد.

پینکیو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «آرش سنجابی» کارگردان نمایش مدرسه پینوکیو درباره انصراف چهار بازیگر این نمایش، گفت: بازیگران این نمایش انصراف نداده‌اند بلکه شرایط اولین اجرای نمایش را دیدیم و تشخیص داده شد تغییراتی در گروه نمایش ایجاد شود و با یک روز تاخیر نمایش را از فردا روی صحنه می‌بریم. وی افزود: تغییرات در عوامل این نمایش انصراف نبوده بلکه تعامل بین گروه بوده و ما برای بهبود شرایط باید تغییراتی را اعمال کردیم. از این چهار بازیگر فقط یکی از آن‌ها اصلی بوده و سه بازیگر دیگر در صحنه‌های کوتاه حضور داشتند.

نیلوفر لاری‌پور، بازیگر نمایش مدرسه پینوکیو درباره انصراف خود از این نمایش، گفت: ما شش ماه تمرین برای این کار داشتیم در حالی که هر روز از قراردادهای خود برای این کار جویا می‌شدیم، اما این کار نه تنها قرارداد نداشت بلکه برای آن دکور، لباس و نور طراحی نشده بود و حتی یک بار هم نمایش را روی صحنه تمرین نکرده بودیم. روز اول اجرا تا ۳ بعد از ظهر برای اجرا حاضر نشدم، فرزاد حسنی به من زنگ زد و گفت به احترام به بچه‌های گروه و تماشاگرانی که به سالن آمدند برای اجرا حاضر شوم. من برای اجرای نمایش رفتم، ولی در سالنی که برای آن دکور طراحی نشده بود با لباس‌های شخصی خودم به اجرا پرداختم.

وی ادامه داد: در اولین روز نمایش فرزاد حسنی هم نتوانست به اجرا بپردازد، زیرا لباس‌های شخصی ما متناسب با نقش نبودند. این بازیگر افزود: بنابراین ما احساس کردیم ماندن ما در این نمایش بی‌احترامی به شان و شخصیت خود ماست و بهتر است این تصمیم را اعلام کنیم. در این نمایش من با کفش‌های زمستانی مانتو و روسری در نقش یک دختر روستایی به اجرا پرداختم. این نمایش شرایط اولیه اجرای صحنه‌ را هم نداشت.

لاری پور با اشاره به بی‌مسئولیتی کارگردان، گفت: ما تا آخرین روز تمرین حتی یک بار هم زیر نور و به صورت جنرال تمرین نکردیم به ما گفتند ۳ الی۴ شب اول نمایش را تمرین می‌کنیم، ولی چنین چیزی امکان ندارد، زیرا تمرین با اجرا در برابر تماشاگران بسیار فرق می‌کند. مابقی اعضای گروه نیز از این شرایط و انصراف ما ناراحت بودند، ولی به آن‌ها گفته شده است که کسانی را جایگزین ما خواهند کرد.

وی با اشاره به این‌که من دو نمایش دیگر با سنجابی‌پور کار کرده بودم، گفت: آن دو نمایش هم همین شرایط را داشتند و در آن‌ها دکوری وجود نداشت، ولی آن نمایش‌ها از حرکات بازیگران تشکیل شده بود و حرکت بازیگران صحنه را می‌پوشاند. علاوه بر اینکه گریمور کار روز آخر برای انجام گریم آمده و نمی‌داند نقش من چیست که مرا گریم کند، شخصی را نیز برای طراحی صحنه آوردند که از داستان نمایش اطلاعی نداشت تا طراحی صحنه را انجام دهد.

شب گذشته رسانه‌های خبری از انصراف فرزاد حسنی، نیلوفر لاری‌پور، رویا دعوتی و مروارید کاشیان پس از اولین اجرای نمایش مدرسه پینوکیو خبر دادند.

کد خبر 469055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار