مدارس استان اردبیل در تمامی مقاطع تحصیلی روز دوشنبه به علت برودت هوا و اقدام پیشگیرانه در برابر بیماری آنفلوآنزا تعطیل اعلام شد.

تعطیل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا آموزش و پرورش استان اردبیل پیش از این مدارس استان اردبیل در تمامی مقاطع تحصیلی را  در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل اعلام کرده بود و امروز نیز در اطلاعیه ای از ادامه  تعطیلی مدارس در روز دوشنبه  خبر داد.

این تصمیم  در پی شیوع بیماری آنفلوآنزا در  استان اردبیل و پس از مشاوره با مدیران بهداشتی و درمانی استان  اتخاذ شده  تا با کاهش ارتباط بین افراد مبتلا با شهروندان غیرمبتلا، دانش آموزان کمتر دچار این بیماری شوند.

بنا به گفته مسئولان بهداشت و درمان استان، تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از شهروندان استان اردبیل به علت ابتلای به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته‌اند.

دکتر محمدرضا رضایی‌بنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نیز با تایید فوت سه شهروند اردبیلی به علت ابتلا به بیماری آنفلوآنزا پس از بررسی نتایج آزمایش‌های تخصصی اعلام کرد که رسیدگی به افراد مبتلا و بستری شده با حساسیت دنبال می‌شود.

کد خبر 468708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =