رئیس شبکه بهداشت و درمان بیجار از اضافه شدن ۲ دستگاه آمبولانس پیشرفته و مدرن به ناوگان امداد رسانی مرکز فوریت‌های پزشکی (اورژانس ۱۱۵) این شهرستان خبر داد.

اورژانس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  ایرنا، حسین جعفری یکشنبه ۱۷ آذرماه اظهار داشت: ناوگان اورژانس زمینی این شهرستان به صورت کامل نوسازی شده و این ۲ دستگاه آمبولانس پیشرفته بنز اسپرینتر، به ارزش ۲۸ میلیارد ریال نیز خریداری و تحویل اورژانس بیجار شد.

وی با اشاره بر اینکه برای توسعه ناوگان اورژانس بیجار بیش از ۹۰ میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: در حال حاضر این ناوگان با هفت دستگاه آمبولانس ICU دار، جزو یکی از مجهزترین ناوگان‌های زمینی اورژانس ۱۱۵ استان کردستان به شمار می‌رود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بیجار، استان کردستان اضافه کرد: این آمبولانس‌ها از نوع کمک دار بوده و متناسب با آخرین تکنولوژی روز دنیا و برای تردد در شرایط سخت و مناطق صعب‌العبور و کوهستانی طراحی و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

جعفری یادآور شد: نوسازی ناوگان اورژانس زمینی،  همچین تهیه و ساخت پد فرود بالگرد اورزانس هوایی، تهیه چهار دستگاه آمبولانس پیشرفته در مدت یک سال اخیر اقداماتی است که در بخش فوریت‌های پزشکی بیجار انجام گرفته  است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

کد خبر 468594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار