دست‌کم ۴۳ نفر در یک آتش‌سوزی مهیب و گسترده در ساختمانی در بخش قدیمی و فرسوده دهلی‌نو در هند گرفتار شعله‌های آتش شدند و جان سپردند.

آتش‌سوزي در هند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای‌اف‌پی، این آتش‌سوزی ساعت ۵:۳۰ صبح امروز به وقت محلی در یکی از محله‌های قدیمی پایتخت هند رخ داد و بسیاری از کسانی که از حجم دود و آتش کشته شدند، در آن وقت صبح خواب بودند. کوچه‌ها و مسیرهای باریک این بخش دهلی به گونه‌ای است که کار امدادرسانی آتش‌نشان‌ها را بسیار سخت و تا حدودی غیرممکن می‌کند.

علاوه بر ۴۳ قربانی حادثه که دلیل مرگ بیشتر آنها خفگی بود، ۱۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و حال آنها خوب گزارش شده است. نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند مرگ ده‌ها شهروند دهلی را در آتش‌سوزی وحشتناک صبح امروز تسلیت گفت و با بازماندگان ابراز همدردی کرد. در بخش قدیمی و بافت فرسوده دهلی انبوه کارخانه‌ها و انبارها وجود دارد و هزاران کارگر معمولا شب را در این ساختمان‌ها به صبح می‌رسانند.

سونیل چوداری، نایب‌رئیس آتش‌نشانی دهلی‌نو در این باره گفت: «ما دست‌کم جان ۵۰ نفر را در آتش‌سوزی صبح نجات دادیم.» هر چند اندکی بعد یکی از فرماندهای پلیس محلی اعلام کرد ۵۹ نفر از کارگران از ساختمان بیرون کشیده شده و برخی از آنها جان خون را از دست داده‌اند. آتش به جان یک ساختمان چهار یا پنج طبقه افتاد و امدادگران پس از خاموش شدن شعله‌ها همچنان کار امداد و نجات را برای یافتن قربانیان احتمالی ادامه دادند.

آتش‌سوزی از ساختمانی آغاز شد که در آن هزاران کیف مدرسه انبار شده بود و ۲۵ خودروی آتش‌نشانی با تلاش فراوان آتش را مهار کردند. حضور گسترده کارگران به ویژه کارگران فصلی و مهاجر در شهرهای بزرگ هند و خوابیدن آنها در محل خوب از بحران‌هایی است که در آتش‌سوزی‌های بافت فرسوده بیشتر به چشم می‌آید.

کد خبر 468592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =