مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از تخریب ۷ مورد دیوارکشی غیرمجاز و بازگشت ۲۱ هزار متر مربع در این شهرستان خبر داد.

ساخت و ساز غیرمجاز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری، مازندران،  رضا پور فلاح اظهار کرد: برای حفظ امنیت غذایی و جلوگیری از کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، هفت مورد احکام قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز که به صورت دیوارکشی و تفکیک غیرمجاز در سطح ۲۰ هزار و ۸۷۰ متر مربع بود، اجرا شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری اضافه کرد: این بناهای غیرمجاز در روستاهای پنبه زارکتی، صفرآباد و آبکسر تخریب و به حالت اولیه برگردانده شده است.

این مسئول در خصوص ساخت و ساز به صاحبان اراضی زمین‌های کشاورزی تاکید کرد: قبل از هرگونه ساخت و ساز به اداره امور اراضی این شهرستان مراجعه و در صورت وجود شرایط قانون، برای گرفتن مجوزات قانونی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه از مصادیق تغییر کاربری غیرمجاز دیوارکشی، ساخت و ساز، استقرار کانکس بدون مجوز است، اظهار کرد: مجازات ساخت غیرمجاز نقدی و تخریب بنا است و در برخی موارد محکومیت به حبس نیز دارد.

پورفلاح بیان کرد: ساخت بنا در اراضی زراعی و باغی بدونه مجوز ممنوع می‌باشد و با متخلفین تفکیک افراز و ساخت و ساز غیرمجاز با کمک مراجع غذایی برخورد خواهد شد.

کد خبر 468356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =