معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۷ دستگاه سینما سیار در شهرستان‌های این استان فعال هستند، گفت: هر کدام از این دستگاه‌ها می‌تواند ۲ یا ۳ شهرستان را پوشش دهد.

سینما

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمد رضا محمدی در درگز با اشاره به اینکه خواف، تربت حیدریه و درگز در استان خراسان رضوی صاحب سالن سینما می‌شوند، اظهار کرد: اخیرا در جلسه‌ای که با مسئولان شهرداری و شورای شهر درگز داشتیم، آنها قول‌هایی برای ایجاد سالن سینما در این شهرستان داده‌اند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درخصوص ساخت پردیس سه سالن در تربت حیدریه بیان کرد: این شهرستان براساس طرح کشوری با عنوان «سینما امید» با همکاری وزارت ارشاد، سازمان سینمایی، شورای شهر و شهرداری این شهرستان صاحب پردیس سینمایی می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان دارد در سایر شهرستان‌هایی که سالن سینما ندارند این طرح با کمک بخش خصوصی و سازمان سینمایی اجرا شود؟، متذکر شد: با توجه به اینکه در صورت اعلام آمادگی بخش خصوصی در شهرستان‌های خراسان رضوی، سازمان سینمایی برای تهیه تجهیزات لازم تا ۳۰۰ میلیون تومان کمک می‌کند تا سالن سینما تجهیز شود، بنابراین این امکان وجود دارد که شهرستان‌های دیگر نیز صاحب سینما شوند.

محمدی با اشاره به اینکه هفت دستگاه سینما سیار در شهرستان‌های خراسان رضوی فعال هستند، گفت: هر کدام از این دستگاه‌ها می‌تواند دو یا سه شهرستان را پوشش دهد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: مجتمع فرهنگی هنری خواف نیز در آینده‌ای نزدیک تبدیل به سالن سینما برای اکران فیلم‌های سینمایی می‌شود.

کد خبر 468303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =