برنامه سالانه انتخاب قهرمان تالاب به منظور شناسایی، جمع‌آوری و طبقه‌بندی تجربیات موفق مرتبط با حفاظت بهینه اکوسیستم‌های تالابی و تشویق و گسترش فرهنگ تالابی در کشور، ۱۳ بهمن ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی تالاب‌ها برگزار می‌شود.

تالاب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی - مطالعاتی و فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی اهدا خواهد شد. در این مراسم به منظور قدردانی از اقدامات حافظان تالاب‌های کشور، از محیط‌بانان نمونه تالابی نیز تقدیر خواهد شد.

شرایط شرکت در انتخاب قهرمان تالاب به این ترتیب است: در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی و فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی اقدامات انجام شده در ۵ سال اخیر مورد پذیرش است. در دو بخش فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی تنها اشخاص حقوقی واجد شرایط شرکت در این رویداد هستند و در بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط شرکت در این رویداد هستند. اشخاص حقیقی و حقوقی که طی پنج سال گذشته عنوان قهرمان تالاب را اخذ کرده‌اند، واجد شرایط شرکت در این رقابت نیستند.

در بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی ارسال اصل مقالات، کتاب الزامی است. در بخش فعالیت‌های اجرایی نیز دارا بودن نامه تاییدیه (معرفی‌نامه) از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مربوطه الزامی است. در بخش مشارکت‌های مردمی دارا بودن نامه تاییدیه (معرفی‌نامه) از سوی شبکه تشکل‌های زیست‌محیطی استان مربوطه الزامی است.

به درخواست‌هایی که واجد شرایط فوق‌الذکر نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد. مهلت ارسال مدارک تا ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸ است. فرم‌های دریافتی توسط کمیته داوران بررسی و نتایج آن در روز جهانی تالاب‌ها ۱۳ بهمن ماه اعلام و به نفرات برتر تندیس قهرمان تالاب و جوایزی اهدا خواهد شد.

فرم‌های شرکت در رویداد قهرمان تالاب و محیط‌بان نمونه تالابی در پورتال سازمان حفاظت محیط زیست و وب سایت طرح حفاظت از تالاب‌های ایران به آدرس‌های www.doe.ir و www.wetlandsproject.ir  قابل دسترسی است.

علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات درخواستی را به آدرس تهران- اتوبان حکیم- پارک طبیعت پردیسان- ساختمان تحقیقات- طبقه سوم- معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌ها- دفتر حفاظت و احیای تالاب‌ها و آدرس پست الکترونیک wetland.bureau@doe.ir ارسال کنند.

کد خبر 468215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار