مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، از حضور «علیرضا باوندپور» هنرمند کرمانشاهی به عنوان نماینده ایران در تورنمنت جهانی چوب در کشور چین خبر داد.

باوند پور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، امید قادری شنبه ۱۶ آذر گفت: باوندپور هنرمند برجسته صنایع چوب کرمانشاه و از صنعتگران میراث فرهنگی استان، همچون سال‌های گذشته به عنوان تنها نماینده کشورمان در گردهمایی سالانه چوب شرکت کرده است.  

او افزود: این گردهمایی امسال با عنوان فرهنگ بین المللی چوب (Iwcs) و بنیاد جهانی چوب (WWDF) در استان ژجیانگ چین با تاکید بر مبادله فرهنگی در حال برگزاری است.  

قادری ادامه داد: این گردهمایی با حضور ۲۰ هنرمند از ۲۰ کشور جهان برگزار می‌شود که تمام هزینه‌ها بر عهده کشور چین بوده و هنرمندان به صورت زنده و در بخش های انفرادی و گروهی آثار هنری تولید می‌کنند.  

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه اظهار داشت: هنرمند کرمانشاهی توانسته درخت تاریخی طاقبستان را از هشتم آذر سال جاری شروع و حدود یک هفته به اتمام برساند.  

قادری افزود: مرحله اول این تورنمنت در شهر «ونژو» برگزار شد که درخت طاقبستان ساخته شده و در معرض دید هنرمندان و متولیان بنیاد جهانی چوب قرار گرفت و مرحله دوم نیز در شهر «ژیجیانگ» چین شروع شده است.  

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه در خاتمه خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰ هنرمند از ۲۰ کشور دنیا نیز به صورت مشترک بر روی یک درخت کار می‌کنند که باوندپور به عنوان نماینده ایران، چهره نمادین مولانا را ساخته است.  

علیرضا باوندپور، هنرمند کرمانشاهی در سال ۲۰۱۶ در کشور نپال و در روز جهانی چوب توانست رتبه نخست بخش انفرادی را کسب کند. او همچنین در سال ۲۰۱۸ در کشور کامبوج و در بخش گروهی رتبه نخست و در سال ۲۰۱۹ در کشور اتریش و در بخش انفرادی رتبه اول را از آن خود کند.  

کد خبر 468211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار