مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان گفت: برای واحدهای تجاری تسهیلات ۴۵ میلیون تومانی سرمایه‌ای در نظر گرفته شده است.

تسهیلات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، غلام‌حسین خانی با اشاره به این‌که در شهرستان پلدختر دو استان اصفهان و اردبیل به‌عنوان استان‌های معین در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: مسئولیت شهر پلدختر و ۱۳ روستای بخش مرکزی بر عهده بنیاد مسکن اصفهان است.

وی با بیان این‌که در منطقه‌ای که اصفهان استان معین آن است، ۴۶۰۰ واحد خسارت دیده بود، تصریح کرد: از این تعداد ۳۸۸۸ واحد تعمیری بوده که کار آن‌ها با کمک‌های مردم، بسیج و خیران به اتمام رسیده‌است.

خانی با اشاره به این‌که ۷۱۲ واحد احداثی در این منطقه داریم، عنوان کرد: مراحل ساخت ۹۵ درصد از این واحدها آغاز شده‌است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به این‌که مشکل کمبود تسهیلات در روستاها کمتر است، بیان کرد: تعدادی از خیرین به‌عنوان مجموعه امام رضایی‌ها و برخی همراه با بسیج و سپاه وارد کار شدند.

وی تأکید کرد: با حضور خیرین علاوه‌های وام و تسهیلات پرداختی، هر واحد تا ۲۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی را دریافت می‌کند.

خانی با اشاره به این‌که افرادی که واحدهای آن‌ها یک طبقه بوده اکنون در حال ساخت واحدهای دوطبقه هستند، عنوان کرد: با توجه به این‌که اسکلت تمام واحدهای احداثی به‌صورت دو طبقه اجرا می‌شود، پیشنهاد ما این است که طبقه همکف را تمام کنند که بتوانند از آن استفاده کنند و در آینده طبقه بالا را کامل کنند، چراکه هم برای پیلوت و هم طبقه بالا به آن‌ها وام داده می‌شود.

این مسئول با اشاره به اعطای تسهیلات بلاعوض و همچنین مشارکت خیرین در کمک به ساخت واحدهای تخریب شده، بیان کرد: برای ساخت هر واحد شهری حدود ۹۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت شده و همچنین در زمینه‌های دیگر مانند توزیع رایگان سیمان، نقشه‌کشی رایگان، عدم پرداخت عوارض و ... در ساخت واحدها کمک می‌شود.

وی تصریح کرد: برای واحدهای تجاری تسهیلات ۴۵ میلیون تومان سرمایه‌ای در نظر گرفته شده است.

کد خبر 468187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =