رئیس جهاد کشاورزی استان دیر گفت: بارش تگرگ در روز سه‌شنبه هفته جاری به یکهزارو ۲۱۰ هکتار از مزارع گوجه فرنگی در این شهرستان خسارت وارد کرد.

تگرگ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، عیسی محمددوست روز پنجشنبه ۱۴ آذرماه اظهار داشت: طبق برآورد انجام شده از این میزان مزارع گوجه فرنگی خسارت دیده یک هزار و ۲۰۰ هکتار کشت در فضای باز و ۱۰ هکتار گلخانه است.

وی گفت: میزان خسارت بارش تگرگ به مزرعه‌های گوجه فرنگی شهرستان دیر، استان بوشهر در مناطق لمبدان‌های بالایی، پایینی و حاجی آباد، تل رییس، بنای راشد و صحرای بردستان ۸۰ تا ۱۰۰ درصد است.

رئیس جهاد کشاورزی دیر با اشاره به اینکه مزارع گوجه فرنگی خسارت دیده بیمه نیست افزود:  برآورد ریالی میزان خسارت وارد شده به مزارع گوجه فرنگی این شهرستان بر اثر تگرگ ۳۵ میلیارد تومان است.

محمددوست اضافه کرد: در سال جاری پنج هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دیر زیر کشت گوجه فرنگی خارج فصل (زمستانی) است که پیش بینی می‌شود در صورت مساعد بودن هوا  ۳۵۰ هزار تن محصول از آنها برداشت شود.

رئیس جهادکشاورزی دیر ادامه داد: هم‌اکنون قیمت فروش هر کیلوگرم گوجه فرنگی بصورت عمده هشت هزار تومان است.

برداشت محصول گوجه فرنگی زمستانی در شهرستان دیر از بیستم آذرماه جاری آغاز می‌شود.

شهرستان دیر در ۲۰۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر مرکز و قطب اصلی تولید گوجه فرنگی خارج فصل این استان و حتی کشور به شمار می‌رود.

کد خبر 467965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =