معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری فردی که با استفاده از بیمه نامه های جعلی مبلغ ۴۰ میلیارد ریال از بیمه گذاران کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

جعل

به گزارش همشهری آنلاین، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در این باره، گفت: بیست و دوم آبان ماه امسال یکی از نمایندگان شرکت های بیمه گذار با مراجعه به اداره ۱۳ این معاونت اعلام کرد، فردی که قبلا به عنوان کارگزار در نمایندگی بیمه فعالیت می کرده و به قوانین و امور بیمه آشنا می باشد، پس از منفک شدن از نمایندگی به افراد و شرکت های مختلف مراجعه و با وعده ارائه بیمه نامه های اقساطی اقدام به عقد قرارداد و سپس صدور بیمه نامه جعلی کرده است.

وی با اشاره به اینکه شاکی اظهار داشت متهم وجوه قابل توجهی از بیمه گران دریافت کرده است، بیان کرد:  مشتریان بیمه پس از بروز حوادث و مراجعه به بیمه، متوجه جعلی بودن بیمه نامه ها شده اند و به دنبال آن به اداره مرکزی بیمه مراجعه و شکایت هایی را در این خصوص طرح کرده اند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت  در ادامه اظهاراتش به ایسنا، گفت: در تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را در شمال تهران شناسایی کنند و در یک عملیات پلیسی، با دستور قضائی وی را در بیست و دوم آبان ماه دستگیر کردند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با بازرسی از مخفیگاه متهم ۴۰۰ فقره بیمه نامه جعلی که صادر و تحویل مشتریان شده بود، کشف شد.

براساس گزارش سایت پلیس، وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از چهمیلیارد تومان برآورد کرده اند، گفت: با انتقال متهم به اداره مبارزه با جعل پلیس آگاهی وی به جرم ارتکابی اعتراف و در نهایت با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای ناحیه ۳۲ تهران روانه زندان شد.

کد خبر 467957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =