رییس هیات وزنه‌برداری آذربایجان‌غربی گفت: «علی میری» ملی‌پوش باسابقه ارومیه‌ای دسته ۸۹ کیلوگرم بار دیگر به دور جدید اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شد.

شاهرخ پیری

به گزارش همشهری آنلاین شاهرخ پیری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دور جدید تمرین‌های ملی‌پوشان بزرگسالان برای حضوری قدرتمند در رقابت‌های بین‌المللی قطرکاپ از روز دوشنبه  /۱۸ آذر/ آغاز و به مدت ۱۰ روز در کمپ تیم‌های ملی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: «میری» به همراه حافظ قشقایی، حسین سلطانی، کیانوش رستمی، محمد زارعی، صالح چراغی، سید ایوب موسوی و علی هاشمی وزنه‌برداران دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

وی ادامه داد: «میری» یکی از وزنه‌برداران باسابقه و مجرب تیم ملی به شمار می‌رود که مقام‌های ارزشمندی برای ایران اسلامی کسب کرده‌است.

رییس هیات وزنه‌برداری آذربایجان‌غربی گفت: میری مهرماه امسال در مجموع حرکات یک‌ضرب و ۲ ضرب با کسب مدال نقره رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ تایلند بر سکوی نایب‌قهرمانی ایستاد.

پیری افزود: بنا به اعلام فدراسیون ششمین دوره مسابقه‌های بین‌المللی قطرکاپ یکی از مراحل گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که ۲۸ آذر تا سوم دی ماه در «دوحه» پایتخت قطر برگزار می شود.

«میری» متولد ۱۰ مرداد ۱۳۷۴ در شهر ارومیه است؛ وی اواخر سال گذشته مدال طلای مجموع یک‌ضرب و ۲ ضرب مسابقات قهرمانی بزرگسالان ایران و انتخابی تیم ملی را با ثبت رکورد ۳۴۷ کیلوگرم بر گردن آویخت و بار دیگر مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گرفت.

این جوان ارومیه‌ای فروردین ماه امسال با کسب ۲ مدال نقره در حرکت ۲ ضرب و مجموع و یک نشان برنز در حرکت یک ضرب بر سکوی نایب قهرمانی مسابقات بزرگسالان ۲۰۱۹ آسیایی چین قرار گرفت.
وی اواخر شهریور سال ۱۳۹۶ با مهار ۳۶۱ کیلوگرم وزنه در مجموع یک و ۲ ضرب مقام سوم مسابقات وزنه‌برداری بین‌المللی ترکمنستان را به دست آورد.
این وزنه‌بردار ملی‌پوش آذر سال ۱۳۹۶ در رقابت گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۲ ضرب با مجموع وزنه ۳۴۸ کیلوگرم در جایگاه هفتم جهان به میزبانی شهر «آناهیم ایالت کالیفرنیا آمریکا» قرار گرفت.
این وزنه‌بردار جوان ارومیه‌ای خرداد ماه ۱۳۹۴ در رقابت‌های وزنه‌برداری جوانان جهان در لهستان موفق به کسب مدال نقره یک ضرب، طلای ۲ ضرب و نقره مجموع هر ۲ حرکت شد و با ثبت رکورد ۳۳۲ کیلوگرم بر سکوی نایب قهرمانی دسته ۷۷ کیلوگرم جوانان جهان ایستاد.

کد خبر 467938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار