معاون بنیاد مسکن کشور گفت: تا کنون کار بازسازی ۳ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده لرستان به اتمام رسیده و مابقی واحدهای آسیب دیده در مراحل مختلف ساخت هستند.

بازسازی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، عزیزالله مهدیان امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده این شهرستان اظهار کرد: روند بازسازی قریب به ۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی تخریب شده در جریان سیل امسال در لرستان در حال انجام است.

وی عنوان کرد: از این تعداد کار بازسازی ۳ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به اتمام رسیده و مابقی در مراحل مختلف ساخت هستند.

معاون بنیاد مسکن کشور خاطرنشان کرد: اسکلت بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ واحد انجام شده و سقف و دیوارهای بالغ بر ۷ هزار واحد مسکونی در حال اجرا است.

مهدیان بیان کرد: بر اساس وعده‌های داده شده، کار بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده در جریان سیل امسال در لرستان تا پایان سال همزمان با دیگر نقاط کشور به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به لرستان دارای بیشترین تعداد واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل است، تاکید کرد: از سویی این استان در حوزه بازسازی نیز پیشرو و جلوتر از دیگر استان‌های سیل‌زده است.

معاون بنیاد مسکن کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در زمینه ایمن‌سازی مناطق شهری و روستایی در پلدختر، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کار دیواره‌سازی رودخانه شهر پلدختر و ۲ روستای چم‌مهر و بازدید را عهده‌دار شده است.

مهدیان افزود: بر این اساس کار دیواره‌سازی رودخانه شهر پلدختر تا پایان امسال به طور کامل به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در خصوص آزادسازی مسیر اظهار کرد:  با حل و فصل بخش عمده‌ای از مشکلات یاد شده کارت در حال انجام بوده و از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی برخوردار است.

معاون بنیاد مسکن کشور ادامه داد: روند احداث یک پل در پلدختر نیز در حال انجام بوده و در اولین فرصت با نصب عرشه‌های آن، دسترسی از این طریق برقرار می‌شود.

کد خبر 467874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =