استاندار سمنان گفت: سمنان ظرفیت جذب جمعیت سرریز پایتخت را دارد و با حل مشکل آب نیز تحولی در بخش اشتغال استان سمنان ایجاد می‌شود.

آشناگر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا آشناگر شامگاه گذشته در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری گروه مپنا و گروه صنعتی عقاب افشان در پروژه تولید اتوبوس برقی اظهار داشت: کم‌آبی محدودیت استان سمنان است که در صورت تأمین آن در بخش‌های صنعت و شرب می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال در این استان باشد.

وی تأمین آب را یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم استان سمنان عنوان کرد و افزود: مساحت زیادی از استان سمنان کویری بوده و همچنین میزان بارندگی و آب‌های سطحی نیز در این استان محدود است.

استاندار سمنان با بیان اینکه راهکارهای متعددی برای مدیریت بهینه آب موجود در دستور کار است خاطرنشان کرد: علی‌رغم این فعالیت‌های این استان همچنان با کمبود آب مواجه است که در صورت رفع مشکل کم‌آبی گامی مهم در راستای ایجاد اشتغال در این استان برداشته می‌شود.

آشناگر با بیان اینکه استان سمنان از نظر صنعتی و معدنی دارای ظرفیت‌های بسیاری است تصریح کرد: در صورت تأمین آب این صنایع نیز رشد کرده و این استان می‌تواند سهم عمده‌ای در ایجاد اشتغال در کشور ایفا کند.

وی با اشاره به طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و همچنین استان سمنان نیز گفت: مدل منابع مالی طرح انتقال آب به استان سمنان تأمین‌شده است.

استاندار سمنان ابراز امیدواری کرد تا پروژه انتقال آب دریای خزر اجرایی شده تا مشکل کمبود منابع آبی این استان در بخش شرب و همچنین صنعت رفع شود.

آشناگر درباره طرح تولید اتوبوس برقی که انعقاد همکاری این پروژه از سوی گروه مپنا و گروه صنعتی عقاب افشان استان سمنان انجام شد گفت: باید طرح‌هایی که زمینه توسعه صنایع پاک در استان سمنان را فراهم می‌کنند حمایت شوند.

کد خبر 467785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار