مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: اجرای طرح کشوری پائیزه کتاب موجب شد تا گیلان بر اساس میزان فروش،رتبه ششم و بر اساس تعداد فروش کتاب، رتبه هفتم کشور را از آن خود کند.

کتابفروشی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فیروز فاضلی چهارشنبه سیزدهم آذر اظهار داشت: ۲۰ کتاب فروشی در استان مجری طرح پائیزه کتاب بودند که گیلان با فروش پنج میلیارد و ۸۱۹ میلیون و ۹۶۱ هزار ریالی رتبه یادشده را در کشور کسب کرد؛ همچنین، کتابفروشی فرازمند رتبه پنجم پرفروش‌ترین کتابخانه کشور را بدست آورده است.

وی،با بیان اینکه تعداد ۲۰ هزار و ۱۱۶ کتاب در طرح یادشده در کتابفروشیهای مجری طرح پائیزه به‌فروش رفته است، افزود: فصلانه کتاب طرحیست در راستای حمایت از کتابفروشان به عنوان پاتوق فرهنگی و اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتابفروشیها،که با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب به اجرا درآمد.

فاضلی، طرح‌های حمایتی از جمله طرح پائیزه کتاب را نوعی سرمایه‌گذاری فرهنگی دانست و گفت: جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که کتاب و مطالعه در زندگی مردم آن حضور مستمر داشته باشد.

فاضلی با بیان اینکه در تاریخ، تفکر همواره راهگشا بوده افزود: در گذشته در مکان‌های مختلف به طور مثال در کفاشی‌ها در بخشی از آن کتاب قرار می‌دادند یا مردمان قدیم در آستین لباس‌های خود کتاب قرار می‌دادند؛ اما متأسفانه در جامعه امروز، انسان در غربت کتاب است که آسیب پذیر می‌شود.
وی بیان کرد: برگزاری طرح‌های حمایتی از کتابفروشان به این دلیل که کتاب یا به عبارت دیگر، تفکر در زندگی انسان‌ها حضور همیشگی پیدا می‌کند؛ از اهمیت و ضرورت برخوردار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر ادامه طرح‌های حمایتی کتاب گفت: جامعه و نسل جوان به اجرای اینگونه طرح‌ها نیاز دارد؛ بنابراین هزینه کردن در این زمینه، سرمایه‌گذاری و اجرای آن‌ها بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: گیلان با داشتن سه درصد از کتابفروشیهای کشور هفت درصد فروش پائیزه کشور را به خود اختصاص داد.

۱۳۷ کتابفروشی در گیلان فعال است؛ طرح پائیزه کتاب از بیست و سوم آبان ماه در گیلان آغاز شد و بدلیل اختلال در اینترنت تا پنجم آذرماه ادامه یافت.

کد خبر 467737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =