رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به برداشت نیشکر در استان گیلان گفت: نیشکر کاران گیلانی امیدوارند با تلاش خود ۳۰ تن شکر سیاه از نیشکرهای برداشت‌شده تولید کنند.

شکر سیاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علی درجانی سه‌شنبه دوازدهم آذر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برداشت نیشکر در گیلان بسیار برای اشتغال پایدار مثمر ثمر است، اظهار کرد: در گیلان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کاشت و برداشت نیشکر داریم که بسیار به اشتغال پایدار و رشد اقتصادی منطقه کمک می‌کند.

وی با اشاره به برداشت نیشکر در استان گیلان گفت: در دو شهرستان گیلان ۱۵۰ نیشکر کار تلاش می‌کنند تا ۳۰ تن شکر سیاه باارزش ریالی ۱۲ میلیارد ریال تولید کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اذعان به اینکه کارگاه‌های پخت شکر در صومعه‌سرا راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: برای افتتاح چهار کارگاه پخت شکر در صومعه‌سرا بیش از ۱۰۰ میلیون تومان وام پرداخت‌شده و ۷۵ خانوار صومعه‌سرایی و دو خانوار لنگرودی در ۱۷ کارگاه سنتی شکر خود را استحصال می‌کنند.

درجانی از خواص درمانی شکر سیاه نام برد و افزود: شکر سیاه در درمان بیماری‌های فاویسم، یرقان، کم‌خونی مؤثر است زیرا در گیلان برای کشت نیشکر از هیچ‌گونه مواد و کود شیمیایی استفاده نمی‌شود.

کد خبر 467591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار