مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس احتمال داد که بهمن ماه ملخ‌های صحرایی به مزارع و باغ‌های این استان برسند.

ملخ صحرایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حمید دبیری سه‌شنبه ۱۲ آذر در جمع خبرنگاران گفت: احتمال ورود ملخ صحرایی از کشور عربستان و همچنین حمله ملخ‌های حاصل از تفریخ تخم‌های سال گذشته موجود در کشور از بهمن ماه وجود دارد، از این رو آمادگی مقابله با این آفت ضروری است.

دبیری با اشاره به اینکه موج تازه‌ای از ملخ‌های صحرایی اوایل آذر امسال از هند و پاکستان وارد ایران شده است، افزود: هم اکنون دستگاه‌های مسئول در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان درگیر مبارزه با این آفت هستند.

او خاطرنشان کرد که در حال حاضر هیچ یک از شهرستان‌های استان فارس با ملخ‌های صحرایی که از سمت پاکستان و هند وارد کشور شدند، درگیر نیستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه زمان بروز آفت ملخ صحرایی با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت است، گفت: از هم اکنون تمهیدات لازم برای مبارزه با این آفت اندیشیده شده است.

دبیری از تشکیل ستاد گیاه پزشکی با موضوع ملخ صحرایی در جهادکشاورزی فارس خبر داد و اضافه کرد: نتیجه تشکیل این ستاد آماده کردن هفت تن سم، تجهیز و سرویس تمامی دستگاه‌های سم‌پاش و خودروها موجود و همچنین آماده باش سه فروند هواپیمای سم‌پاش در شیراز است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: سال گذشته ۱۴ شهرستان فارس به صورت جدی درگیر ملخ صحرایی بود که در این مدت زمانی مبارزه علیه این آفت در ۴۴ هزار و ۵۰۰ هکتار انجام و بالغ بر ۳۱ تن سم برای مبارزه با این آفت مصرف شد و خسارت ناشی از حمله ملخ‌ها بسیار ناچیز بود.

کد خبر 467489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =