میانگین شاخص کیفیت هوای صبح سه‌شنبه ۱۲ آذر کلانشهر مشهد برای هفتمین روز پیاپی در وضعیت هشدار و آلودگی قرار دارد.

آلودگی هوای مشهد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: هم اکنون میانگین شاخص کلی کیفیت هوا در مشهد با افزایش قابل توجه نسبت به روزهای گذشته ۱۳۴ ای. کیو. آی و نشانگر هوای ناسالم و آلوده است.

تورج همتی افزود: کیفیت هوا در منطقه وحدت با ۱۶۷، شهید مفتح با ۱۶۰ و خیام شمالی با ۱۵۵ ای. کیو. آی در شرایط آلوده برای تمام افراد است.

وی ادامه داد: همچنین کیفیت هوا در ۱۱ منطقه  سرافرازان، سمزقند، شهید کریمی، امامیه، شهر، چمن، الهیه، خیام جنوبی، تقی‌آباد، سجاد و نخریسی آلوده برای گروه‌های حساس است.

همتی گفت: این شاخص در ۹ ایستگاه دیگر مستقر در مشهد نشانگر وضعیت هوای سالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره‌گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده‌های هوا ایفا کنند.

تداوم آلودگی هوا در مشهد موجب تعطیلی مدارس این شهر در دو نوبت صبح و عصر از روز شنبه تا امروز شده است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت سالم است.

شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

کد خبر 467368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار