رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان‌جنوبی گفت: ارزش ریالی فرش‌های دستباف صادراتی خراسان‌جنوبی در شش ماهه نخست سال ۹۸ حدود ۴ میلیون دلار بوده است.

صادرات فرش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمدحسین کامیابی‌مسک با اشاره به این‌که یکی از راه‌های ارزآوری برای کشور و خراسان‌جنوبی توجه به صنایع‌دستی و مهم‌تر از آن هنر فرش مردمان این دیار است، اظهارکرد: در این راستا از ابتدای امسال تلاش‌هایی برای رونق صادرات فرش داشته‌ایم.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان‌جنوبی در رابطه با میزان تولید و صادرات فرش خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: آخرین آمار مربوط به شش‌ماهه نخست سال ۹۸ است که در این مدت هنرمندان فرش دستباف خراسان‌جنوبی ۸۵ هزار مترمربع فرش تولید کردند.

کامیابی‌مسک با بیان اینکه ارزش ۸۵ هزار مربع تولید شده توسط هنرمندان حوزه فرش خراسان  ۸۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: همچنین در این مدت ۵۰ هزار مترمربع فرش دستباف صادر شده است که در ارزآوری برای استان تأثیرگذار بوده است.

وی اظهارکرد: ارزش ریالی فرش‌های دستباف صادراتی ۴ میلیون دلار بوده که به کشورهای مختلف جهان چه کشورهای همسایه و چه اروپایی صادر شده است.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان‌جنوبی گفت: براساس آمار در شش ماهه نخست سال ۹۸ آمریکا، انگلیس، امارات متحده عربی، ژاپن، آلمان، ایتالیا، و سایر کشورهای اروپایی کشورهای هدف صادراتی فرش دستبباف خراسان‌جنوبی بوده‌اند.

کد خبر 467147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =