کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح دوشنبه یازدهم آذر با میانگین ساعتی ۱۶۱ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

اصفهان آلودگي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۳۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

در نخستین ساعات روز دوشنبه هوای این کلانشهر با شاخص لحظه‌ای ۱۶۱ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز دوشنبه ۱۱ آذرماه با ورود سامانه ناپایدار بارش زا به استان اصفهان وضعیت کیفی هوا بهبود خواهد یافت.

بر این اساس امروز شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۲، خیابان استانداری روی عدد ۱۴۹، خیابان پروین روی عدد ۱۵۳، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۵ و خیابان دانشگاه روی عدد ۱۳۴ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله مبارکه با میانگین ۷۹، نجف آباد با میانگین ۸۳، سجزی با میانگین ۶۶ در وضعیت قابل قبول سالم " سالم" و در شاهین شهر و کاشان به ترتیب با میانگین ۱۰۶ و ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

اینفوگرافیک | شهر بی‌نفس

ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در سه ماه گذشته قطع است و از داده‌های این ایستگاه‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 467119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =