مدیر کل کمیته امداد استان تهران اعلام کرد که ۳۶۱ کودک یتیم و نیازمند استان، نیازمند حامی هستند.  

کمیته امداد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنجی گفت: حامیان نوع دوست از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۸ میلیارد و ۸۸۹ میلیون تومان به فرزندان یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمک کرده‌اند.  

وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون ۱۸ هزار و ۷۶۲ فرزند یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند، افزود: ۳۶۱ نفر از این فرزندان شامل ۲۹ فرزند یتیم و ۳۳۲ فرزند غیریتیم چشم انتظار حمایت خیران هستند.  
وی به تعداد خیرانی که به عنوان حامی با کمیته امداد استان تهران همکاری دارند اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون ۶۳ هزار و ۸۶۴ نفر از خیران نوع دوست حامی پنج هزار و ۸۹۵ فرزند یتیم و ۱۲ هزار و ۸۶۷ فرزند غیر یتیم (محسنین) تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند.  

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان این‌که کمک‌های حامیان به فرزندان معنوی خود به صورت نقدی و کالایی صورت می‌گیرد، گفت: حامیان نوع دوست طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان تهران از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۸ میلیارد و ۹۹۵ میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند.  

پرپنچی با اشاره به این‌که کمک‌های حامیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: ۶۰ هزار و ۶۴۳ حامی بومی استان تهران، سه هزار و ۲۲۱ حامی خارج از استان و ۱۴۵ نفر از حامیان نیز مقیم خارج از کشور هستند.  
وی با اشاره به این‌که طرح‌ اکرام ایتام و محسنین، یکی از طرح‌های کمیته امداد برای بهره مندی از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند، بیان کرد: طرح اکرام ایتام اختصاص به کودکانی دارد که پدر خود را از دست داده‌اند.  
پرپنچی ادامه داد: طرح محسنین نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند یا این‌که پدرشان در قید حیات است، اما به هر دلیل قادر به تامین معاش خانواده نیست و تشخیص نیازمند بودن این خانواده‌ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می‌شود.  

کد خبر 466936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

دیدگاه خوانندگان