رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف یک هزار میلیارد ریال کالا، ارز و طلای قاچاق توسط ماموران این پلیس از ابتدای امسال تا پایان آذرماه خبر داد.

سپکا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حسن مهری در حاشیه بازدید از پلیس فرودگاه شهید بهشتی اصفهان گفت: در هشت ماهه امسال اقدامات بسیار خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر توسط این پلیس انجام شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی چیزی حدود یک هزار میلیارد ریال کالا، ارز و طلای قاچاق توسط ماموران پلیس فرودگاه در کشور کشف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور به استقرار پلیس گمرک در فرودگاه امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: این پلیس از هفته ناجا امسال فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و هدف از ایجاد آن نیز تشدید فعالیت‌ها در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین مبارزه با مواد مخدر در سیستم هوایی کشور است.

سردار مهری افزایش اقدامات اطلاعاتی و کنترل دقیق‌تر بارها و محموله‌ها را یکی از اقدامات مهم پلیس فرودگاه عنوان کرد و گفت: نتیجه انجام این گونه اقدامات منجر به افزایش ۶۷ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است.

وی از تجهیز پلیس فرودگاه‌های کشور به اکیپ سگ‌های موادیاب (سپکا) خبر داد و گفت: امروز با تلاش‌های صورت‌گرفته توسط همکارانم تمامی فرودگاه‌های کشور برای قاچاقچیان و مجرمان ناامن شده است و ماموران پلیس مقتدرانه امنیت این مکان‌ها را به صورت شبانه‌روز برقرار می‌کنند.

سردار مهری با تشکر از همکاری و همراهی خوب مسافران با ماموران پلیس فرودگاه گفت: از مسافران خطوط هوایی می‌خواهم به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس توجه و دقت لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی سریعاً موضوع را به ماموران پلیس مستقر در فرودگاه اطلاع دهند تا پیگیری‌های لازم توسط آنان انجام شود.

کد خبر 466914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار